Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közalkalmazotti határozott...

Közalkalmazotti határozott idejű szerződéssel felmondani idő előtt lehet?

Figyelt kérdés
Nyomosabb indok nélkül? Változó intervallumokkal kaptunk új szerződést. A legutolsó amit alá írtam az 1 éves de őszintén szólva lehet már ősszel váltanék, pláne hogy egyre rosszabb a munkahelyi körülmény. Hogy működik közalkalmazotti jogviszonnyal a felmondás? Kell valami Nyomosabb indok, vagy muszaj letolteni a szerződés végéig? Állami kórházban dolgozom. Köszönöm előre is

2018. ápr. 4. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

igen, lehet, ha mondjuk az az oka a határozott idejű szerződésednek, hogy egy státuszon vagy. (azért vagy határozott idejű, mert a létszámhely korlátozott, de valaki tartós távolléten van - pl. szülési szab., fiz.nélküli távollét - gyed, gyes, gyermek, hozzátartozó ápolás, vagy egyéb ok)

ha azért vagy határozott idejű, mert valamilyen projekthez kapcsolódik a munkaviszonyod, már lehet, más megítélés alá esel.


a határozott idejű szerződést akkor is fel lehet mondani, kérdés az, a munkáltató miként áll hozzád.


közszférában gyakoribb inkább a státusz-hely, így szerintem nem fognak belekötni, csak a rád vonatkozó 30- de inkább 60 napot le kell dolgoznod a felmondástól a kilépésig.


ha nem akarnának elengedni, akkor az MT (és így a KJT) is az alábbi indokkal nem tarthat vissza:

ha a munkavégzést egy bizonyos ok lehetetlenné teszi.

ilyen ok az elköltözés - pl. véletlen vidékre költözöl, és bejárás így 2-3 óra lesz (vidéki bejelentett lakcím)

vagy valamilyen külső elháríthatatlan ok - ápolás - valakit ápolnod kell, és ezért a további munkavégzés nem megoldott (de csak közeli hozzátartozó) - vigyázni kell, mert ilyen esetekben nem vállalhatnál máshol munkát, de amúgy senki nem nézi.


simán felmondhatsz, ha elutasítják, akkor jöhet a mesterkedés... de nem fogják.

főleg nem kórházban, ugyan már... ezer okkal mehetsz munkaügyi bíróságra, ezt ők is tudják.


amúgy a KÖZÖS MEGEGYEZÉS mindig felülír mindent. legyél korrekt, mond meg, felmondasz, és mond el a feltételedet - pl. 30 napos felmondás, fele felmentéssel - akár írásban is, és aztán vagy aláírják, vagy nem. lehet, kikötik azt a fárnya 60 napot, még akkor az időarányos szabikat kiveheted, aztán "kalap kabát" :)

egyébként még az is megeshet, hogy ha állami szférában maradsz és egészségügyben, akkor áthelyezéssel átvisznek. ha van terv, hogy hova mennél, érdeklődj utána. hátha elintézi a két foglalkoztató egymás közt.

2018. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam ezt olvasva, ha rosszabbik a helyzet akkor lehet a nyár végén fel is mondok, egyébként költözni is akarok bár csak 30kmre másik városba. De ha jól értelmeztem nagyobb akadály nem várható, sokan vagyunk egyébként a munka területen 10 kollégám van csak váltásban dolgozunk. Orvos írnok vagyok. Különösebb indoka nincs hogy határozott idejűt kaptam nem helyettesítek senkit az új emberek az első 3 évben általában határozott idejű szerződést kapnak változó időre szólóan most vagyok itt 2. Éve.
2018. ápr. 5. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!