Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen gyárban dolgozni,...

Milyen gyárban dolgozni, szeretitek? Nem ciki dolog?

Figyelt kérdés

Én is jelenleg gyárban dolgozom, de csak átmenetileg, mert kihagytam az egyetem előtt. Megmondom őszintén nem egy rossz hely ahol vagyok, sőt ez a legnormálisabb munkahelyem, és a munka is könnyű, meg érdekes.

De szerintem ebben egyáltalán nincs jövő, hiszen jön a robotika, meg sok embertípus megfordul, bezártság van, nyáron meleg és monoton. Meg szerintem a fizetés se jó sok helyen. Bár van itt is (Zalában) olyan gyár, ahol majdnem 200 ezer a fizetés + cafetéria, de ott 4 műszak van + 12 óra. Szóval ez meg szerintem kizsákmányolás


Ez az én véleményem, tietek?



2018. ápr. 6. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább a nehéz kategória, mint a ciki.
2018. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem ciki, hanem rettenetesen szar.
2018. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Semmilyen munka nem ciki,mert a társadalomnak ugyanúgy szüksége van hulladékkezelőre,utcaseprőre,lakatosra,sofőrre,gyári munkásra,stb.,mint pl.orvosra,mérnökre,tanárra...

A társadalom mindig is megoszlott,egyrészt különböző az emberek érdeklődése,különbözőek a tanulási képességek,és sajnos a lehetőségek(sokszor anyagi okokból).

Ezen kívül nagyon sok olyan ember van,aki lusta lépni vagy tenni a fejlődéséért,és inkább elvegetál egy gépsor mellett,csak ne kelljen tenni ettől többet semmiért.

Minél szegényebb valaki,és minél jobban rá van szorulva a mindennapi betevőre,annál jobban kihasználják.

Egy embernek minél jobb az anyagi helyzete,minél aktívabb,minél több dologhoz ért,minél jobb a megjelenése,annál kisebb az esély,hogy le tudja egy munkáltató kenyerezni éhbérrel,meg monoton kisstílű munkalehetősséggel.

Aki nem tud feljebb lépni,azt mindig is kizsákmányolják.

2018. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyári munkával nem az a baj, hogy "ciki", hanem hogy a munkaerő egyáltalán nem számit értékesnek, bármikor lecserélhető.

Ráadásul, abszolút nincs semmilyen előrelépési lehetőség a dolgozók nagy részének.

Én 5-6 éve hagytam ott a 12 órás, folyamatos 2 műszakos gyári melót és mentem egyetemre.

Most több, mint háromszor annyit keresek sokkal kevesebb és kényelmesebb munkával.

És még bőven van hova előrelépnem.

2018. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Jaja, a zalás 4 műszakos dologról én is hallottam tapasztalatokat. Ismerős 1,5 évig csinálta. Inkább járt volna át ausztriába mosogatni, előrébb lenne 😃


Amúgy sok függ attól, hogy milyen cég, milyen pozíció. Hegesztő az audinál nem kereshet szarul 😃


De egy betanított munkás egy kis magyar kkv futószalagjánál... minimálbér, totál monotonitás, gyakran komoly fizikai igénybevétel. És örülhet ha időben jön a fizu.


Fidesz le akarja építeni a nem versenyképes kkv réteget. Aki nem képes kitermelni az emelkedő minimálbéreket, az adja át a helyét az innovatívabb vállalatoknak. Persze nehéz úgy versenyezni, ha a kormány adókedvezményekkel előnyhöz juttatja a multi cégeket. Reméljük jó sül ki belőle...

2018. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen mindegy már, hogy mi a munkád, nem ez határozza meg az emberi mivoltod. Az a baj, ha nincs munkád és nem is törekszel azért, hogy legyen. Nekem az egyetem szellemi kizsákmányolás volt. A fizikai most jön, utána meg eldöntöm melyik kevésbbé megterhelő a lelkemnek és ezen tapasztalatok birtokában elköteleződöm valamelyik kizsákmányolás mellett.
2018. ápr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Az ciki ha valaki egy gyárban dolgozik( a gyári soron) hosszú éveket, ahelyett hogy esetleg tanulna valamit amiben eltudna helyezkedni, vagy csak szimplán eltöltene kicsit több időt azzal hogy munkát keressen

Amúgy rettenetesen nehéz a gyári munka, főleg a Curver

Ha jól utána olvasol, akárki aki dolgozott ott( sajnos én is, szerencsére csak 1 hónap, diákmunkásként) csak rosszat tud róla mondani

Pocsék hely, akármit csinálsz valaki pofázik neked, akkor is ha jól csinálod

Találnak okot hogy leb***anak

2018. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 he84 ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki, nem értem miért gondolod ezt. Ha tetszik a hely, meg a munka és még keresel is vele, akkor jó és örülj neki, ez a lényeg. Némelyik munka monoton legalább időnként, nem csak a gyári munkák. Nem létezik olyan munka, aminek mindig minden része ugyanúgy tetszik. Ha netán ezt is várnád egy munkától, akkor hiába.
2018. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Gyárban dolgozok, volt hogy cikinek éreztem. Nekem az a legfurcsább hogy az emberek nagy része panaszkodik, de igazából ők nem akarnak váltani vagy tanulni, maximum a szomszédos gyárakba mennének több pénzért. A váltott műszak nagyon megterhelő a szervezetnek
2018. ápr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Hogy érted, hogy nincs benne jövő? :D Egyetemista vagy ... pár év mulva már nem fogsz gyárban dolgozni, szóval neked teljesen mindegy.


Egészen addig nem gáz, amíg diák vagy, vagy a gyárban egy vezető pozícióban dolgozol.


Az gáz ha valaki 30-40 évesen is a gyári sorokonon betanított munkásként dolgozik. Az azt jelenti, hogy egyátalán nem doglozott az életében az álmai megvalósításán.


Ismerek egy embert, aki építőmunkásként dolgozott majd saját magát megtanította programozni és angolul. Elvégzett egy OKJt és már a szakmában van pár éve 400 ezres nettó fizetéssel.


Ha ő megtudta csinálni 0 külső segítséggel, akkor bárki. Az emberek többsége azt hiszi, hogy ha napi 8 órában heti 6x elmegy kézi munkát végezni, akkor "keményen dolgozik".


Ott kezdődik az igazi keménység, ha utána még otthon 3-4 órát leül és tanul valaki, tovább fejleszti magát, az álmain dolgozik.


Szóval ciki ha egész életedben ezt akarod csinálni és nem akarsz változtatni a helyzeteden, de a te helyzetedben még nem.

2018. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!