Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan érzek így?

Jogosan érzek így?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a párom, de iszonyatosan féltékeny vagyok rá.

Fiatal(20), nagydumás, izmos srác, olyan mindenkivel simán eltársalog típus.

Én meg introvertált, visszhúzodó bizonytalan lány vagyok(persze csak idegenekkel szemben).

Egy fokkal magasabb végzettségem van, mint neki(nekem megvan az érettsségim, neki abba kellett hagynia a sulit, mielőtt megtehette volna).


Dolgozik. Én is szeretnék. De neki sokkal könnyebb. Őt bárhová felveszik raktárosnak, mert tiszta izom, simán elbír több 10kg-s súlyokat.

És itt vagyok én, az 50kg-ommal, a gyenge nőies karommal, aki egy tálca fánkot alig bírt megemelni(tescóban dolgoztunk pékárúsként).

Tudom, hogy nem az ő hibája, hogy nekem nincs munkám, ő meg egy jófizikumú srác, de iszonyatosan féltékeny és néha mérges is vagyok, mert ilyen előnye van velem szemben.

Én nagyon nehezen találok munkát és itthon fojton csak cseszegetnek emiatt.

Ráadásul a párom előtt is szégyellem magam, hogy nem tudok munkát találni. Jogosan érzem igazságtalannak, hogy "mert ő férfinak születtett ezért izmos" és így könnyen talál bárhol melót, míg én, akire annyian mondták, hogy milyen okos és kreatív vagyok egy érettségivel a zsebemben még árufeltöltőnek sem vagyok jó, mert nem bírom el.

Lehet mondani, hogy menjek edzeni, meg erősíteni, de nekem az annyira nőietlen. Mármint nem az edzés, hanem pl egy izmos kar. Édesanyám is rendszeresen eddz, de annyira elnőiesedetlenedett a sok izomtól(pedig csak fut és zsírégetőzik), hogy egyáltalán nem néz már ki olyan szépen, mint régebben, amit a párom is megjegyzett. Neki nem tetszik az olyan alkat és én sem akarnék úgy kinézni.



2018. ápr. 10. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Sok munka van, amihez nem kell erős fizikum, mehetsz például gyárba szalag mellé. Ha van érettségid, akkor viszont nem feltétlenül a gyári munka és az árufeltöltés területén kellene nézelődnöd. Lehetsz esetleg ügyfélszolgálatos, vagy eladó olyan helyen ahol nem sokat kell emelgetni. Ha szerzel valami pénzügyi szakképesítést, ami nem egy nagy durranás, akkor már bankoknál, biztosítóknál, és különböző állami intézményeknél is próbálkozhatsz.
2018. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért fizikai munkát szeretnál csinálni? Van egy csomó nőies foglalkozás, amit végezhetsz érettségivel (recepciós, hostess, eladó) vagy akár egy okj elvégzésével. Ne hasonlítsd magad nehéz fizikai munkát végző férfiakhoz, mert amióta világ a világ, őket fogják ilyen típusú munkákhoz alkalmazni. A nőket pedig olyan helyekre, ahol a finom mozdulatok, a megjelenés, vagy akár a szorgalom, precizitás számít.
2018. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért ilyen melót mondtam, mert ahhoz semmi nem kell.

Próbáltam a lehető legváltozatosabb helyeken melót nézni, de vagy vissza se hívtak, vagy nem kellettem(interjú után), vagy 1-3 év munkatapasztalattal keresnek alkalmazottat.

Ez eléggé megcsapta az öbizalmam :/

2018. ápr. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!