Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Angliában ér-e valamit az...

Angliában ér-e valamit az óvodai dajka képzés?

Figyelt kérdés

Kiábrándultunk az országból, ezért max egy éven belül Angliába szeretnénk menni a párommal. Ő könnyen el tudna helyezkedni, viszont az én szakmám a magyar jogrendszerre épül, külföldön nem tudnám hasznosítani, ezért szeretnék tanulni valami olyan szakmát, amivel külföldön is el tudnék helyezkedni (nem vendéglátásban).

Szerintetek egy magyar, 2 hónapos óvodai dajka OKJ képzés ér bármit is vagy csak pénzkidobás lenne?

Illetve, ha csak pénzkidobás, milyen képzést kéne elvégeznem, hogy külföldön óvodában dajka lehessek?



2018. ápr. 11. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Kb semmi ertelme egy magyarorszagi tanfolyamnak
2018. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Még a magyar egyetemi képzések 80%-a is értéktelen külföldön nemhogy az ilyen gyorstalpaló okjk. és beszélitek folyékonyan az adott nyelvet? Tehát nem közép vagy felsőfokon, hanem minimum társalgási szinten?
2018. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Párom anyanyelvi szinten, én társalgási szinten beszélek, de tudom, hogy bőven van még hova fejlődnöm szókincs és nyelvtan terén is. Ezért úgy gondolom, a titkárnő, asszisztensi és hasonló pozíciók kilőve, mert oda nem elég, ha elbeszélgetek egy adott témáról, hanem azért a leveleket tökéletes nyelvtannal kéne megírni.
2018. ápr. 11. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

2!


Csak tájékoztatásul: a társalgási szint alapfokot jelent 😉

2018. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2. A társalgási szint közel se anyanyelvi szintet jelent, ez középszintű nyelvtudó is nagyon kellemesen el tud bezélgetni.
2018. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És akkor teljesen esélytelen, hogy ha itthon bármi hasonlót tanulok, kinn kapják vele munkát?

Az a legnagyobb szívfájdalmam, hogy szeretem a szakmám, amiben dolgozom, jó vagyok benne, most még anyagiakkal is jól állunk, de egyszerűen nem akarok ilyen környezetben, szellemiségben családot vállalni. És nem látom, hogy akarna bármi itt változni, úgyhogy muszáj kimenni, de ezek szerint max mosogatni mehetnék külföldre.

2018. ápr. 13. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!