Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen hogy szoktátok a...

Munkahelyen hogy szoktátok a párotokat említeni?

Figyelt kérdés

A jelenlegi munkahelyemen január óta dolgozom, a kollégáimmal munkatársi kapcsolatban vagyok, próbálom ezt meg is tartani, az otthoni dolgokat nem kiteregetni.

Ma olyan téma jött elő, amiben a páromat nem tudtam nem említeni, mire az egyik kolléga megjegyezte, hogy a páromnak van-e neve is, egyáltalán létezik-e, ugyanis megfigyelte, hogyha említem, akkor csak "páromként", míg a legtöbb ember a párját a nevén emlegeti. Válaszul csak annyit mondtam, hogy kinek mire áll a szája, ő is a férjét "férjemként" említi, ha nem vette volna fel a nevét nem is tudnám mi a férje neve.

Ti a párotokat hogy említitek?


2018. ápr. 11. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez elég bunkó volt tőle szerintem. Én a nevén említem, de én három éve vagyok ott, és nem három hónapja.
2018. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs párom, de amikor volt valakim, akkor olyanoknak akikkel jobban voltam és esetleg ismerték a barátnőm, nekik a nevén neveztem, akikkel meg nem személyeskedtem azokkal nagyon nem is beszéltem róla, vagy ha igen akkor páromnak neveztem, ha máshogy tettem volna azzal se mondtam volna nekik többet, főleg hogy a neve se mond nekik semmit.
2018. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszerűen csak páromnak hívom. Részben azért mert meleg vagyok és nem akarom, hogy ezért hátrányok legyen. Na nem mintha szégyelnem kéne, de nem azért megyek oda dolgozni, hogy magán életemről vagy a szexuális beállítottságomról beszéljünk. Van aki tudja a munkatársaim közül van aki nem, de ez nekem így pont jó.
2018. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok ezzel, hogy aki esetleg már találkozott vele, vagy szorosabb kapcsolatban vagyunk (pl. családom, barátaim, korábbi munkatársaim), a velük való beszélgetésben mindig a nevén említem, de egy felületes, pár hónapja tartó munkatársi viszonyban nem is értem miért kellene a nevén szólítanom, egyrészt nem tudnák kiről van szó, másrészt mi közük hozzá.

Minden esetre köszönöm a válaszokat, már kezdtem megijedni, hogy csak én érzem ezt a beszólást furának. :) Minden esetre ha a kollega említi a férjét, akkor én is rákérdezek, hogy ugyan mégis mi a férje neve, esetleg ha épp "jobb" kedvem van, akkor előadok egy jó kis sztorit neki, hogy ma megyek Józsival, Gézával, Pistával a moziba, ahol találkozunk Klárival, sajnos Gyuri nem tud jönni... aztán tegye össze a képet. :)

2018. ápr. 11. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Férjem-Férjem

Nővérem - Nővérem

Bátyám - Bátyám

Anyukám - Anyukám

Apukám - Apukám

Mondhatnám, hogy Béla, Gizi vagy Klári, de mivel bem ismeri őket ugyis csak visszakérdezne, hogy ő kicsoda.

Kötekedni akart.

2018. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!