Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért probléma, ha nem járok...

Miért probléma, ha nem járok csapatépítőre?

Figyelt kérdés

Elég magamnak való típus vagyok, van néhány barátom, de nem érzem szükségét, hogy mindenkivel összehaverkodjak, és nagy hangon beszélgessek az időjárásról vagy arról, hogy mi történt vele a metrón. Jobban érzem magam egy könyvvel vagy gitárral az ölemben, mint egy csomó, számomra idegen emberrel, akikkel az az összes kapcsolatom, hogy egy helyen dolgozunk.


A csapatépítőktől viszont kiráz a hideg. Rohadtul nincs kedvem hülye feladatokat megoldani olyan kollégákkal, akik még csak nem is azon az osztályon dolgoznak, mint én, és akikkel köszönésen kívül két szót nem fogunk váltani egész évben. (Pláne nem az ilyen "bizalomgerjesztő" "fogjatok a homlokotok közé egy pingponglabdát" típusú, intimszférába tolakodó baromságokhoz nem fűlik a fogam.) Berúgni inkább a haverokkal szeretnék, nem pedig ötvenes nőkkel meg sörhasú, vén pasasokkal, akik a fiatalabb kolléganőkre csorgatják a nyálukat.


A gáz az, hogy gyakoriak ezek a csapatépítők, és bár hivatalosan nem kötelező részt venni rajtuk, utólag mindig kapom az ívet kollégáktól és vezetőktől, hogy "miért nem jöttél/gyere legközelebb/neked is jönnöd kell". A munkámra nem szokott panasz lenni, ahhoz meg szerintem nem kell összehaverkodni senkivel, hogy közöljem vele, kész az egyik anyag, vagy hogy mikor van a határidő. Akkor meg mire fel ez a cseszegetés? Más is nehezen viseli ezt, vagy tényleg én vagyok a különc meg a defektes?



2018. ápr. 20. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírtam. Undorító ahogy kivetkőznek ott emberek magukból.
2018. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Azért probléma, mert így nem tudják átmosni az agyadat.
2018. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem magadnak való vagy, hanem introvertált. Felnőtt ember vagy, aki maga határozza meg, hogy munkaidő után mit csinál. Vállald emelt fővel, mondd, hogy nem szereted az ilyesmit. De arra ügyelj, hogy a munkahelyen viszont ne idegenedj el a kollégáktól, legyél barátságos, érdeklődő, segítőkész kolléga, akit szeretnek. Neked se mindegy, milyen légkörben dolgozol.
2018. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Mert nem vagy egyéniség, szürke kisegér vagy, ez az igazi baj.

Ha nem akarsz menni, akkor ne menj, de akkor mond a szemükbe nyersen és őszintén (amolyan Dr. House-os stílusban), hogy bocs, de a szabadidőmet a barátaimmal akarom tölteni, és nem veletek.


Nem baj az, ha introvertált vagy, vagy antiszociális, vagy pszichopata, csak légy EGYÉNISÉG! Legyél felismerhető, megkülönböztethető a többiektől, vigyél színt az unalmas szürke hétköznapokba.

2018. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan, mint sz@rás után nem kezet mosni. Fertőzöd a környezeted.
2018. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te, én is utálom ezeket a csapatépítőket, kb. egyre mentem el eddig 1 év alatt, azt is csak az elején. Azóta passzolom ezeket az összejöveteleket, ha ezért beszólnak, csak rajta. Nincs kedvem kibeszélős, idiótákkal együtt lógni, munkaidőn kívül. Hát ez a helyzet.
2018. ápr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!