Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy döntenétek a lenti...

Ingenieur86 kérdése:

Hogy döntenétek a lenti szituációban?

Figyelt kérdés

Napokban meséltek egy vezetői állásinterjún elhangzott kérdést.

Te vagy a vezető és létszám hiány miatt egy napra valakit mindenképpen be kell hívnod dolgozni. A 3 alkalmazottad közül az egyiknek befizetett útja van, a másiknak a gyermekére kell vigyázni, a harmadik a családi házat építi. Mind előre bejelentették, neked valakit mégis mindenképpen be kell rendelned. Hogy érvelnél?



2018. ápr. 21. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sorba végig mennék a jelölteken Az utazótól igazolást kérnék tuti e amit mond vagy linkel , ha koppan ő a nyertes .Aztán az építkezőnél megkérdezném mit épít hol tart , mert ha a tető vagy ablak hiányzik az fontos de ha szigetel akkor van ideje . A gyereknél miért kell vigyázni , kicsi beteg , kiváltható az őrzése ?
2018. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem először megpróbálnám kideríteni ezek közül melyik program "tolható" (első ránézésre az építkezés...az utazás általában foglalt idejű, a gyereknek nem olyan egyszerű felvigyázót keríteni...de nyilván helyzet függő.)

Másrészt kompenzációt ajánlanék fel a különleges helyzetre tekintettel. (fizetésemelés, órakedvezmény a kieső szabadidőért)


De nyilván a valódi szituáció ennél sokkal bonyolultabb, és akkor lehet megfelelő döntést hozni ha ismerem a körülményeket. Mert nem mind1, hogy az építkezőnek magának is részt kell vennie a munkában vagy csak felügyel. (Mert ahhoz nem szükséges a 24 órás jelenléte.) A gyerekfelvigyázásnál ha van más a családban aki be tud segíteni, akkor megkérném, hogy keresse meg ezt a személyt. (a kieső "családi" időt később is tudják pótolni) PLusz ott van a dolgozók személyisége és munkamorálja ami elég meghatározó. (megértik e a helyzetet és hajlandóak e egy kis áldozatot hozni stb...)


Szóval a legfontosabb az információszerzés.

2018. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#1 A válasz ezekre meg az lenne, hogy mégis mi a ... közöd hozzá? A főnöke vagy, nem a nevelőtisztje.


Én mondjuk nem lennék vezető, de ilyen esetben kompenzálni kellene azt, aki vállalja, hogy bejön. Nem ajándékokkal. Az utazásnál fizetni a kötbért, a gyereknél a szittert, az építkezésnél a munkást. Ha egyiknek sem felel ez meg, akkor az utazásost rendelném be (ha ilyet egyáltalán lehet). Egyébként megpróbálnám egyedül megoldani.

2018. ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mi van.


Mind a 3 ember mehet dolgára.


Ellenben én mint vezető bemegyek, felveszem a melós ruhát és "melózok".


Ennyi.

2018. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amelyik a legolcsóbb. Normális cégnél profitra hajtanak. Hosszú és rövidtávon egyaránt
2018. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezném melyik akar bejönni
2018. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen ez ilyenkor egy szituációs játék, ahol menet közben folyamatosan új irányt vesz a beszélgetés az emberek habitusától és az elhangzottaktól függően és ahhoz kell gyorsan alkalmazkodni és abban ilyenkor biztos lehet az ember, hogy az alkalmazottakat játszóknak mind az a feladata, hogy ragaszkodjanak a saját elképzelésükhöz. De fontos hogy az embernek legyen valamilyen elképzelése már az elején.

A #4-es válaszolóhoz azért hozzá kell fűzni, hogy természetesen az nem életszerű, hogy egy felsővezető be tudjon állni egy gépkezelő helyére és azt teljes egészében helyettesítse. Az interjúztatók se ezt várják el és nem is ez a megoldás a valóságban sem.

De köszi a választ. :)

2018. ápr. 22. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért nem annyira lehetetlen az a gyakorlatban amit a 4. mondott. Hosszabb leállások alatt előfordul, hogy vannak kis mennyiségű, rövidebb ideig tartó feladatok, ami nem vezetői feladatkörbe tartozik ugyan, de ettől még a képességei alkalmassá teszik őt az elvégzésére. Heti kétszer fél órás feladatra nem kell berángatni valakit és egy teljes napot kifizetni érte. Nem tudom mostanában hogy van, de ahol eddig voltam ott a vezetőnek minden egyes munkafolyamatot a gyakorlatban is el kellett sajátítania, akkor is ha utána soha többet nem nyúlt semmihez. Mint lehetőséget számításba venném azt is, hogy senkit nem rendelek be és elvégzem egyedül a feladatot.
2018. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze én se írtam konkrétumokat, így elég sokféleképpen lehet értelmezni a problémát és a megoldásokat a szituációra és azt is értem, hogy amit írtok az van ahol és van amikor működik is az igazi életszerű helyzetekben, de itt mégis csak arról van szó, hogy hogy vagy képes meggyőzni embereket, érvényesíteni az elképzeléseidet.
2018. ápr. 23. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Fuh, nem mostani kérdés, de szeretem az ilyeneket.

Azt nem hívnám be, akinek befizetett útja van, törvény előírja, hogy ki kell a cégnek fizetni, ha szabadságról visszahívom és ő nem tartózkodik az országban, városban, illetve befizetett útja van. Ő lenne a legnagyobb kiesés a cégnek pénzügyileg, nem éri meg.

A gyerkőcre tud más is vigyázni, ha más nem, felajánlanám egy ismerősömet (akinek én állnám a pesztrálást), vagy attól függően, hogy mekkora, milyen a cég, mennyi időre kell a dolgozó ideje, akár be is hozhatná (nálunk pl. irodában előfordult, nem zavart senkit). A harmadik ember, aki építkezik, talán ő rá gondolnék először, de csak akkor, ha tudom, hogy milyen állapotban van a ház, fontos, hogy mielőbb kész legyen, mi az amit épp adozt nap csinálna a házon, mindenképp fontos az ő jelenléte, stb.

Adott szituáció dönti el, hogy a kettő közül melyiket hívnám be (az elsőt mindenképp kizárom).

De eszembe jutott egy másik opció, hogy -tegyük fel 8 órás a munka- 4 órára behívom az egyiket, 4 órára a másikat. Szerintem ez ideális lehetőség lenne.

2018. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!