Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondhatok azonnali hatállya...

Felmondhatok azonnali hatállyal, ha nem a végzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozom egy cégnél?

Figyelt kérdés

Adott egy cég. Dolgozom egy adott munkakötben, de a végzettségem szerint dolgozhatok magasabb pozícióban is. De a cég állítása szerint minden ilyen pozíció foglalt náluk.

Ezért is keresek másik állást.

Felmondási indoknak számít-e az, hogy nem a végzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozom?

Mert ha igen, akkor az jó, mert ha találok másik állást akkor nem kell a felmondási idő miatt aggódnom.



2018. ápr. 24. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem indok. Főleg úgy, hogy eddig nem zavart.
2018. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A felmondssi időtől a munkáltató eltekinhet. A munkszerződésedben meghatározott munkakörben kell dolgoznod. A munkáltatód vagy munkahelyi vezetőd írásban -munkaszerződés módosítással- utasíthat új munkakörbe, amennyiben az szakmai képzettségeddel, képességeiddel összhangban van, és ha vállalod. Tudni kellene, hogy mi a szakmád és milyen munkakörben dolgozol vagy, hogy milyen munkkörben akarnak dolgoztatni. A felmondás beadásától számítva ketyeg a felmondási idő, teljesen mindegy, hogy azt milyen munkakörben töltöd.
2018. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ja, igen. A felmondás indoka bármi lehet. Nem is vagyok biztos abban, hogy indokolnod kell.
2018. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez egyáltalán nem elfogadható indok azonnali hatályú felmondásra. Rendes felmondással kell felmondanod és ha meg tudsz egyezni a céggel, akkor elengedhetik a felmondái időt, de erre nem kötelesek.
2018. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1

De zavar(t), és ennek hangot is adtam, nem egyszer beszéltem erről az ügyvezetővel. De mindig azt a választ kapom, hogy minden ilyen pozíció foglalt és pluszba se tud felvenni.

2018. ápr. 24. 16:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg volt próbaidőd amikor a céghez kerültél.

Addig nem tűnt fel hogy nem tetszik a munka?

2018. ápr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy hülye kérdés már bocs.


Ezt most tőlünk kérdezed??


1. Ha fel akarsz mondani akkor mondjál fel, neked kell tudni.


Engem rúgtak már ki és léptem is már le, volt minden. De amikor úgy éreztem hogy lépni kell lefele mert gikszer lesz akkor megfogtam a hátizsákom és léptem, otthonról elküldtem hogy felmondok, azt csá.


2. Ha meg nem akarsz felmondani akkor dolgozol tovább, ennyi.

2018. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te csak a végzettségedben akarsz dolgozni, akkor minek fogadtad el ezt a munkát?
2018. ápr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Munka Törvénykönyv 78.$ írja le mikor lehet azonnali hatályú felmondás. Eltérő végzettséget nem említi.

Ilyen nem is várható, hiszen a dolgozók jelentős része nem végzettségének megfelelő munkakörben dolgozik: pl.: nincs "gyártósori összeszerelő szakmunkás" végzettség.

2018. ápr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A munkaszerzödést közösen irtátok alá! Ezért szerintem nem indokolt az azonnali hatályu felmondás!
2018. ápr. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!