Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy önéletrajzba kötelező a...

Egy önéletrajzba kötelező a fénykép?

Figyelt kérdés
és tabló kép megfelel vagy sima kép? 19l

2018. ápr. 30. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
kötelező, én is tablóképet szoktam :D
2018. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Inkább legyen, az esélyek nőnek, ha van.
2018. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Csak ha fényképes önéletrajzot kérnek! De ártani nem árt, ha pl egy vonzó nő/férfi vagy, adott esetben eldöntheti a dolgot. Nyilván nem helyettesíti a szépség a szaktudást..még mielőtt valaki lehurrog.
2018. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Arcra választanak.

Mivel minden HR-es nő, ezért aki különösen szép az már cseszheti az elején, mert a nők utálják a náluk szebb nőket.

Ha jóképű férfi vagy, az mindenképpen előny.

2018. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Nekem pár éve azt mondták egy tanácsadáson hogy ha nem kérik akkor ne tegyünk, ha kérik akkor tegyünk, lehet tablókép ha nem régebbi 2-3 évnél.

Ahova jelenleg mentem dolgozni felvételi napjára úgy mentem hogy minden hétre meghirdették a felvételt, telefonon kellett jelentkezni rá és a felvétel napjára kellett mennünk önéletrajzzal amit tesztírás és jelentkezési lap kitöltésével együtt kellett leadni, és utána volt szóbeli elbeszélgetés. Mivel nekem csak telefonszámot adtak így mondták hogy mi legyen, nem kérték hogy fényképes legyen az önéletrajz így fénykép nélkülit vittem. Amikor a helyszínen átadtam a HR-esnek flegmán közölte hogy ha nem fényképes nem fogják a társai elfogadni, de azért elvitte. Amikor behívtak elbeszélgetésre szinte könyörögtek hogy menjek mert annyira jó lett a tesztem hogy az alapján már kitudták szűrni hogy engem minőségellenőrnek kell rögtön betanítani ami jelenleg folyamatban van, csak ennek másik feltétele hogy az üzemrészen ahol dolgozom megismerjem az összes gyártási munkát és tudjam is csinálni ahhoz hogy legyen tapasztalatom, és megismerjem a termékeket ami szintén folyamatban van. Kb fél év múlva leszek minőségellenőr, egy tapasztalt mellett pár hónapig és utána kapom meg véglegesen egyedül a munkát egy másik műszakba ahol nyugdíjba megy az akinek a helyére beakarnak tenni.

A vicc hogy nem is erre a munkakörre jelentkeztem csak annyira megtetszett nekik a tesztem eredménye hogy torz, rossz minőségű fényképen is kiszűrtem a hibát hogy az ott lévő üzemvezető követelte a HR-esektől hogy engem semmiképp se engedjenek el, mert kellek neki!


De ez nekem nagyon ritka véletlen szerencse. A kollégáim mondták hogy hallották híremet és örülnek ha valóban én leszek az új meósuk mert azzal észreveszem azt amit ők nem vesznek észre, mert ilyen téren sajnos elég gyenge a csapat, és ez ugye a bérezésükön fog meglátszódni mert mindannyiunk érdeke az hogy minden ki legyen szűrve.

2018. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Hoppá, bejelzett a magyardetektor. "Kötelező." A jól befenyített és idomított magyar kizárólag szigorú előírások, uniformizált szabályok mentén képes elképzelni az életet, melyek megszegésének mindig súlyos következménye van.


Nem "kötelező". És szemben az eddig megszólalókkal, pont hogy nem szabad fényképet mellékelni egy CV-hez. Csak nagyon amatőr helyeken követelik ezt meg, ahol valószínűleg nincs HR-es, a főnök úrnak meg fogalma sincs, hogy kell céget vezetni. Illetve természetesen ha szexmunkára jelentkezel, de oda meg nem tablókép kell.


Ha mindenáron ragaszkodsz a fényképhez, akkor menj el egy profi portréfotóshoz, aki kifejezetten ilyen fényképek készítésével foglalkozik. Nézd meg a linkedin.com-on, vagy akármelyik külföldi multicég oldalán milyen képeket raknak ki a vezető szakemberek magukról. Ezeket mind erre szakosodott fotós készíti. Azért fontos, hogy szakosodott, mert ha csak bemész az első fényképészhez, ott valószínűleg Balfékné Sánta Eleonórát találod, aki negyven éve csattogtat az öreg Practicájával, és halvány fogalma sincs beállításokról, aránymetszésről és társairól, mert egész életében csak cuki babafotókat és igazolványképeket tudott csinálni. Az eredmény pedig egy ugyanolyan lapos és élettelen kép lesz, mint az érettségi fotód: egy rémült, pattanásos gyerek néz a kamerába, kissé ferdén és a kép szépe felé csúszva. Akkor már inkább kérd meg a rendőrséget, hogy rabosítson, azok is jobban tudnak portrét fotózni.

2018. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egy boltba szeretnék, mint eladó
2018. ápr. 30. 22:33
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Külföldön már nem szokás beletenni, a diszkrimináció elkerülése érdekében, de itthon még nézik (főleg hogy nem vagy-e roma...)
2018. máj. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Mivel megint csak rosszindulatú feltételezéseket írtak a fénykép kérés okáról, megjegyzem van praktikus oka a fénykép kérésnek: amikor az ember több tucat CV-t kap, sokszor segít visszaemlékezni és megtalálni egy konkrétat. Pl.: tudom, hogy olvastam valakinél elektroműszerész végzettséget több év tapasztalattal, de arra nem fogok emlékezni, hogy Kovács Tibornak hívták, de arra igen, hogy egy szőke kopaszodó szemüveges középkorú férfi CV-jét kell keresni, ami egy gyors átlapozással megtalálható.


Ha konkrétan kérik a fényképet és valaki nem tesz bele, akkor felmerül a kétely, hogy mennyit tartana be a munkautasításokból, ha ennyire se volt képes.


Ha valaki tesz fotót, akkor az már legyen jó. Láttam már CV-ben olyan képeket, hogy már abból látszott milyen szétszórt és igénytelen az illető.

2018. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább legyen kép.
2018. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!