Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érettségivel mennyi és milyen...

Érettségivel mennyi és milyen munkalehetőségek vannak Pesten?

Figyelt kérdés

2018. máj. 6. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Call center, telemarketing, telefonos behajtás. Recepciós munkák: szolárium, edzőterem, magánorvosi rendelő, stb. Ha nincs szakma hozzá, akkor ilyesmik, de valamilyen nyelvtudás azért kell, mert akkor nagyobb az esély.
2018. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a nemedet, korodat is leírhatnád, meg hogy van-e hallgatói jogyviszonyod, meg hogy milyen nyelven beszélsz.

Ha beszélsz angolul, akkor bolti pénztáros (az Aldi-ban és a Lidl-ben elég sokat keresnek állítólag), gyorséttermi eladó vagy pincér.

Egyik ismerősöm költöztetőnek ment el diákmunkásként, de barátnőm például forgalmat számlált meg ruhákat válogatott egy plázában lévő ruhaboltban. Ahogy az előttem szóló írta, lehetsz Call center-es is, pl.: a Telekomnál rengeteg ügyfélszolgálatost alkalmaznak.

De lehetsz BKV jegyellenőr. Ha legalább 2 éves B kategóriás vezetői engedélyed, akkor BKV buszsofőr (most kb. minden busz és villamos tele van plakátolva, hogy buszsofőrt keresnek), villamosvezető. A Mol Bubi-nál szoktam látni fiatalokat, akik bicikli utánfutóval szállítják a biciklit azokra az állomásokra, ahol hiány van belőlük, gondolom ők sem ingyen csinálják.

Sok helyen keresnek adminisztrációban segítő munkatársat (népi nevén titkárnőt, persze nem kritérium, hogy nő legyen az illető, én már rengeteg ilyen munkakörben dolgozó férfival dolgoztam együtt).

Nálunk például van olyan munkatárs, aki az ásványvizek, gyümölcsök, kávék, teák beszerzéséért felel. (Én egy Budapesten kb. 1000 főt foglalkoztató multinál dolgozom.)


Szóval összességében szerintem rengeteg lehetőséged van.

2018. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Most nagyon sok álláslehetőség van Pesten. A zöme sajnos elég rosszul fizet: ugyan egyes vidékeken jól hangzik a bruttó 120-130E, de Pesten csak az albérlet legalább 50 + a rezsi fele, ha összeállsz valakivel. Egyedül esélytelen.


A callcenter elég jól fizet, de nem mindenkinek való:lelkileg,szellemileg leterheli az embert.

Az sem mindegy, hogy fiú vagy, vagy lány. Beszélsz-e legalább társalgási szinten angolul, vagy sem.

Minden esetre a legjobb, ha tanulsz valamilyen keresett szakmát, mert az érettségi csak betanított feladatokra tesz képessé, és általában ezeket alulfizetik.

2018. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Lehet keresni 200-at vendéglátásban, de cserébe nem adóznak utánad, és heti 4-5 napban tizenkét órázol. Lehet dolgozni gyárakban, raktárakban, ahol megadják nagy ritkán a nettó 160-at, de cserébe egy életre fájni fog a hátad és három műszakban dolgozhatsz. Ha szerencsés vagy, lehetsz adminisztrátor, de ha van egy kis önértékelésed és önkritikád, úgyis belátod, hogy egy majom is el tudná végezni a munkád, és a kollégáid is úgy fognak bánni veled, mint egy zöldszemes ostorossal. Ha call centeres leszel, a mikrofonod az elődöd szájszagát fogja árasztani, és három hónap után kirúgnak, amiért nem sikerült elég sz4rt rátukmálnod másokra.

Poén érettségi után egy évet dolgozni, de csak ha az összes fizudat elszórhatód magadra,és közben belátod, hogy érdemes tanulni még valamit az érettségi mellé.

Tapasztalat. Én sajna nem csak egy évet sz4rtam el.

2018. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erettsegivel ezeken felul barmilyen admin titkarnosdi kavefozosdi adatrogzitoi fenymasolgatos mis masolos melokat is el tudsz latni minden olyat amit szinte mindenki sajnos a ,,szakmat,, fizetik meg mindenkepp tanulj egy szakmat ki azt javaslom.
2018. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!