Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondják fel próbaidő...

Hogyan mondják fel próbaidő alatt ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ápr.24.-én kezdtem egy gyárban dolgozni operátorként de nagyon nem nekem való munka. A WHC munkaközvetítő a munkáltató a szerződés alapján. Viszont még nem kaptam a kezembe a szerződést. Pénteken hívna fel egy másik cégtől a főnök hogy elmondjon biztos infókat a munkáról viszont addig itt már nem akarok maradni. Nem tudom ott mikor tudnék kezdeni de itt már nem szeretnék dolgozni. A WHC nek kell írnom egy azonnali felmondási nyilatkozatot vagy ez hogy van? 2 példányban nyomtatásban ki? Ő a munkáltató a szerződés alapján. Ha ma beviszem nekik délutánra már nem kellene mennem dolgozni? A csoportvezetőm hogy fogja akkor megtudni? Illetve a munkavédelmi cipőt szekrénykulcsot belépőkártyát és egyéb más eszközt hogy tudom akkor leadni?
2018. máj. 8. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha nem írtál alá semmit, akkor simán nem mész be


meg is érdemlik, ha eddig munkaszerződés nêlkül dolgoztattak


amúgy nem te vagy az, aki első napon akart felmondani?


egêsz jól bírod :D

2018. máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most akkor a WHC-nál vagy próbaidős?

Ha igen, írsz 1 sort: azonnali (dátum) hatállyal kéred munkaviszonyod megszüntetését.

Utolsó munkanapod az, amikor utoljára dolgoztál (a leszámolásos körbesétálás MÉG munkanap)

Próbaidő alatt nem kell indokolni és kötelező elfogadni kikötés nélkül.


Vagyis reggel bemész, beadod a cetlit, délutánra el vagy számolva, ki vagy lépve.


Ja és egy poén: elvileg a magyar törvények szerint a dolgozóval az utolsó munkanapján el kell számolni!

2018. máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül felmondhatsz, csak írásba kell foglalni és kész. Különben már a szerződés hiánya is elég okot adna a felmondásra.
2018. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, ha nincs szerződés azonnal távozni....

Nalam is be akarták játszani, hogy majd késöbb megkapom a szerződesem példányát..... mondom akkor majd később neki állok dolgozni....

Eltalt 3-4 nap semmi hír a szerződésről, aztán én tovább is álltam....

Jelen esetben bármikor undoklás nélkül felmondhatsz. Legegyszerübb ha írsz pár sort:


"Tisztelt munkaltató!

2018.05.07 napjátol kerem munkaviszonyom megszüntetését.

Tisztelettel xy

Aláirás xy"


Ennyi is elég....

2018. máj. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!