Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elvégzek egy képzést a...

Ha elvégzek egy képzést a munkaügyi központon keresztül akkor azok a képzés elvégzése után miért nem biztositanak nekem állást is?

Figyelt kérdés
Én elvégeztem egyet de nem találok vele állást. Ezért elképzelhetö hogy jelentkeznem kell másik tanfolyamra is!!

2018. máj. 8. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
És ezt miért nem tőlük kérdezed meg, én itt a gyk-en honnan tudjam ?!
2018. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menjél el mosogatni , én is azt teszem.
2018. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De most komolyan. Fenekedet ne töröljék ki? Örülj neki, hogy ingyen képzést kaptál, és keress állást.
2018. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Buta vagy kérdező. A munkaügyi központos képzéseket, azért hozták létre, hogy az oktatóknak legyen munkájuk, nem azért, hogy azoknak legyen munkájuk, akik elvégzik. A munkaügyi központos képzések általában semmit nem érnek és nem is lehet velük elhelyezkedni. Például szoktak indítani gyümölcsválogató tanfolyamat. Sehol az országban nem keresnek ilyen végzettséggel embert.
2018. máj. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak arról szól a képzés, hogy kapsz egy államilag elismert papírt (már ha elvégzed) amivel megnő az esélyed a munkaerő-piacon való elhelyezkedésben. A legtöbb esetben ez csak arra jó, hogy gyűjtheted mint a bélyeget a sok bizonyítványt, de lehet egy napot nem fogsz abban a szakmában dolgozni amit tanultál. Csak olyanra érdemes menni, aminél látod-tudod hogy van esélyed elhelyezkedni a szakmában (ha már nem vagy hajlandó a gyárba elmenni), de nincs papírod róla, és akkor ingyen elvégzed + pénzt is kapsz. Beülni valami random értelmetlen képzésre csak azért hogy télen melegben legyél, majd ugyanúgy munkanélküli maradj, teljesen haszontalan dolog.
2018. máj. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy legalább a képzést biztosítják ingyen, illetve ha jól tudom a képzés idejére is jár a minimálbér vagy annak egy része. Eleve miért nem tanultál olyan szakmát, ami piacképes? Ha utólag mégis rájöttél, hogy az eredeti szakmád semmire sem jó, akkor miért olyan képzésre jelentkeztél, ami ugyanúgy semmit nem ér, mert az életben nem lesz vele munkád?

Írták itt sokan, hogy ezek a képzések semmire sem jók, nos nem mindegyik. Van az ismertségi körömben egy olyan ember, aki pár éve elvégzett egy eladó tanfolyamot szintén a munkaügyin keresztül, utána eladóként helyezkedett el, azóta üzletvezető. Az eredeti szakmája valami OKJ-s titkárnő-féle, de azzal a gyakorlatán kívül egy percet nem dolgozott.

Egy másik ismerősöm 1 éve csinálta meg a vagyonőr képzést, szintén munkaügyin keresztül, fél hónapon belül lett munkája, azóta is ott dolgozik.


Szóval nem mondanám, hogy értelmetlenek ezek a munkaügyis képzések, de ha valaki beiratkozik egy kisgyermeknevelő képzésre úgy, hogy a 100 km-es körzetében nincs egy bölcsőde vagy egy óvoda, nos az meg is érdemli. Remélem érted a lényeget: piacképes szakmát kell keresni és azt elvégezni.

2018. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En targoncas papirt szereztem, egy elmeny volt, ha akarnek mar holnaptol dolgozhatnek vele. Mashogy nem lett vna eselyem targoncat kiprobalni, plane papirt szerezni rola, szoval en pozitivnak erzem ezt. Bar abban egyet ertek h sok haszontalan kepzes van ott.
2018. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!