Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Attól még lehet jó munkahely,...

Attól még lehet jó munkahely, hogy nem éreztem jól magam az interjún?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de elég bizonytalan vagyok..


Arról van szó, hogy túljutottam az első körön, ami szintén elég alapos két órás interjú volt, tesztek, beszélgetés, keresztkérdések.. De mivel az interjúztató nő viszonylag szimpatikus volt, nem éreztem ezt a helyzetet kényelmetlennek. Sőt, tetszett is mennyire alaposak.

A második körben a főnök úrral találkoztam, aki kb. előröl kezdte az egész kérdezősködést a keresztkérdésekkel egyetemben. (Pedig itt már valami lazább, "barátibb" dologra számítottam, netán ajánlattételre.) Ő sem lépett túl egy határt (mármint ilyen "mikor kívánok szülni?" jellegű kérdések nem voltak), mégis végig úgy éreztem magam, mint aki eleve negatívból indul. Mint egy tolvajnak bélyegzett illető, aki meg van hívva, hogy bebizonyítsa, hogy ez nem is igaz. Annyira vadászta mikor hazudhatok, mennyire vagyok inkompetens.. Tudom, hogy végül is ez a dolga, de valahogy az ő személye annyira durva volt, hogy egyszerűen borzasztó élmény volt az egész. Mint valami kínvallatáson. Ráadásul ő annyira nem villantotta meg, hogy nekem miért érdemes idejönni, csak engem cincáltunk darabokra, miközben ő végig tetszelgett ebben a nagy hatalmi pozíciójában, mikor egyelőre én még nem vagyok neki alárendelve..

Viszont ő bíztató szavakkal zárta a találkozást, én meg egyszerűen nem tudom mit gondoljak.. Végül is nem közvetlen vele kéne majd dolgozni, de csak ő lenne a fő-főnök.


2018. máj. 9. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Sztem azért ha bejutsz próbáld meg . Legfeljebb ha továbbra is fenáll az ellenérzésed akkor tovább állsz.
2018. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak azért nehéz a kérdés, mert jelenleg van állásom, ami annyira nem szörnyű, csak nem túl nagy kihívás. De most félek, hogy netán rossz döntést hozok és átcsekkolok a terror házába..
2018. máj. 9. 10:11
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
nem mennék ilyen főni mellé dolgozni
2018. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

2-es kommented megmondja, mit kell tenned: maradj a jelenlegi helyeden!

Borítékolható, hogy a fő-főnök ilyen lenne a mindennapokban is. Igaz, nem vele dolgoznál, de ő választotta ki a közvetlen főnöködet, gondolj erre. Egy ilyen böszme kizárt, hogy jóindulatú embert választott volna ki.

Én csak akkor mennék oda, ha nem lenne vesztenivalóm (munkanélküli lennék, és nem lenne más ajánlat).

Szerintem, ha legközelebb hívnak, mondd meg, hogy részedről már nem aktuális a dolog.

2018. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és még valami: ahol 2x2 óra beszélgetés után sem tudják eldönteni, kellek-e nekik, az eleve nem egy komoly hely...
2018. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, én is érzem, hogy ez így nem volt kóser.. csak elbizonytalanított, hogy szavakkal semmi olyan durvát nem mondott, de mégis egy tortúrának éltem meg ezt a vallatást.

Bár az tagadhatatlan, (hogy pláne többedik kör után..) még inkább partner viszonyú tárgyalást képzelnék el, nem olyat, ahol ordít az alá-fölérendeltségi leosztás.

2018. máj. 9. 11:31
 7/14 anonim ***** válasza:

No igen, lehet, hogy nem vele dolgozol, de aki a közvetlen felettesed lenne, annak is ő a főnöke. Szerintem egy ilyen ember nagyon is véghez tudja vinni az akaratát, kétlem, hogy családi hangulat uralkodik azon a munkahelyen.

Én nem mondom, hogy ne válts, mert nem tudhatjuk, mi van ott. Mindenesetre jól gondold meg. Ha valahogy be tudsz pillantani egy hétköznapon a munkamenetbe, milyen a munkamorál, semmiképpen ne hagyd ki.

2018. máj. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Miközben várakoztam, akkor ültem az irodában köztük, mindenki síri csöndben dolgozott (mondjuk ez nem jelent sokat, talán csak előttem nem akartak cseverészni). Az viszont kicsit fura volt, hogy bár feltűnően nem akartam körbe nézni, nyilván nézelődtem várakozás közben, és mikor átment a másik szobába a csaj, azután behajtotta az addig nyitva lévő ajtót, majd visszafelé is maga után. Mintha ez nekem lett volna valami stop tábla.


Próbáltam arra gondolni, hogy mégiscsak "idegen" vagyok, hiába vagyok benne talán valami top 5-ben, akik közül majd választani kívánnak, miért szavazzanak bizalmat előre? Ugyanakkor így meg nem csinálnak nagy kedvet a csatlakozáshoz..

2018. máj. 9. 14:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ajtó becsukásról annyit, hogy engem úgy ültettek az asztalhoz hogy várakozzak, hogy háttal voltam a folyosónak, szembe az ablaknak. :D

Szerintem ezen nem kell fennakadni.

A rossz légkört, rossz főnököt viszont negatív dolognak tartom.

2018. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem írod mekkora cég, milyen pozíció, hol van a ranglétrán stb stb.

Nyilván az első körben megbizonyosodtak róla, hogy alavetően alkalmas lehet, és mivel eljöttél a másodikra te is kinyilvánítottad, hogy érdekel a munka. Innentől a közvetlen felettestől nem azt kell várni, hogy promózza a céget. Jól érzed, a vesédbe akar látni, hogy a hasonló másik 2-3 ember közül kiválasszon valakit. Ha alapvetően normális hangnemben, tisztelettudóan és nyíltan, egyenesen beszélt veled, akkor nincs nagyon okod aggódni emiatt.

Én is voltam olyan interjún, ahol már az első körben megjelent egy két szinttel magasabb vezető, és elkezdtük előlről gyakorlatilag az interjút. Ő is hasonló stílust vett fel. De ezen nem kell fennakadni. Vagy 2 órát voltam ott, második körre már be sem hívtak, hanem egyből felajánlották a pozíciót...

2018. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!