Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkaszerződésem szerint,...

A munkaszerződésem szerint, heti három napot (3x8órát) dolgozom. Azt tudom, hogy a szabim ugyanannyi, mint a teljes munkaidőben. A kérdésem, a szabadság kiírásánál is heti három napot írhatnak ki?

Figyelt kérdés
2018. máj. 11. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg.
2018. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet velem van a baj de nem is értem a kérdést.
2018. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit írnak ki amennyi munkanapot ki akarsz venni szabadságnak. Ha 8 órát vagy bent és dolgozol egy nap, akkor ugye egy teljes nap szabadságod megy rá. Nem is értem miért nem érthető.
2018. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én sem igazán értem a kérdést. Ha heti 3 napot dolgozol 5 helyett, akkor a szabadságod is ehhez arányosítva van egy évben. tehát az éves normál szabadság 3/5-e.


Ne keverd össze azzal a részmunkaidővel, amikor az ember 4-6 órában dolgozik, de heti 5 napot, normál munkarendben. Ilyenkor ugyanannyi szabadsága van, mint annak, aki 8 órás, hiszen ha kivesz 1 napot, akkor csak 4 órát vesz ki.

2018. máj. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!