Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a 2 pályázott állásból az...

Ha a 2 pályázott állásból az egyikre visszautasítanak, a másikra van még esélyem?

Figyelt kérdés
Nem tudott ott lenni az interjúmon a HR-es, de a szakterület képviselői ott voltak, ma kaptam az elutasítást az egyik náluk megpályázott állásról, felhívtam a HR-est hogy megköszönjem a lehetőséget, mert a másik állásra meg nem pont ugyanaz a diplomám, és akkor mondta, hogy hétfőn menjek be, mert szeretne velem azért ő is találkozni. Szerintetek van még remény vagy engedjem el?

2018. máj. 11. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

bocs ez hogy van?


Ugyanannál a cégnél lenne 2 állás, és az egyikre nincs esélyed?


Persze, lehet a másik állás más vezetőknél lenne, miért ne.

2018. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs messze a cég akkor "mozdulj meg", menj el hétfőn.
2018. máj. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyanannál a cégnél, ugyanazon a területen 2 állás volt meghirdetve, csak az egyikre közgazdászt kerestek, a másikra csak humán végzettségű diplomást, nem ugyan az volt a munkakör. Én beadtam mindkettőre az önéletrajzom, volt telefonos interjú a HR-sel, utána személyes interjú, de ott nem tudott ott lenni a HR-es, csak a szakterület képviselői. Most arról a munkáról visszautasítottak, amiben tapasztalatom is volt e-mailben, de hétfőre visszahívott a HR-es. Szerintem a személyes interjú nem ment rosszul, elég pozitív érzésekkel jöttem el, csak fura, mert közben ma meghirdették újra mindkét állást és nem értem a logikát
2018. máj. 11. 16:21
 4/8 anonim ***** válasza:

haha :D


Hát a logikát azt keresheted 2030-ig is, sok sikert.


Amúgy menj el hétfőn, lehet a HR-es értelmes csak akikkel első körben összefutottál voltak sötétek.


Van olyan hogy pár ember a cégnél úgymond "tök felesleges", lehet pont ezekkel futottál össze.

2018. máj. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Na jó, de akkor is érdekes, hogy lehet jött "jobb" jelölt arra az állásra, amiben volt egy kevés gyakorlatom már, de minek teszik fel még a hirdetést? Méghozzá ugyanazt, mindkettőt...Kifejezetten pályakezdőt keresnek, konkrétan Kánaán a munka, nem tudom elképzelni miért akar mégegy rövid beszélgetést a HR-es, hacsak nem azért, mert alkalmasnak talál... csak ugye csalódni meg rossz lenne, de végülis ez a logikám, hogy ha már kiküldték az egyik e-mailt, a másikat meg nem, de közben akarna velem mégegyszer személyesen találkozni, az csak jót kéne, hogy jelentsen...bár már abszolút fogalmam sincs...

Hétfőn hívtam őket, mert egy másik interjún egy másik cégnél azt mondták, hogy hétfőn kezdhetnék is, de közel sem olyan jó lehetőség, így felhívtam a HR-est, hogy hogy halad a kiválasztás, azt mondta, még meghallgatnak 5 pályázót a héten és jelentkezik...az a baj, hogy nagyon szeretnék annál a cégnél dolgozni és nem tudom eldönteni, hogy most akkor mi van... hétfőn mindenesetre elmegyek és remélem nem lesz nagy csalódás

2018. máj. 11. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, első körben nem találkoztál a Hr-essel.


Lehet akikkel első körben találkoztál, azok pont ilyen "díszkollégák", nem is csinálnak semmit csak azt hiszik tudják a tuti frankót, valamiért ott vannak a cégnél, de nincs is hasznuk.


na és te pont ezekbe botlottál bele.


olyan mint amikor valaki pályázik egy céghez, rossz ember kapja meg a CV-t és "véletlenül" törli, és nem jut el ahhoz akihez kellene.


Ha nincs messze a cég mint írtam akkor menj el hétfőn, persze lehet nem lesz belőle semmi, de azért egy alkalmat megér.

2018. máj. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:) mindenképp elmegyek, egyrészt azért, mert megbeszéltük, másrészt már csak kíváncsiságból is.

Elméletileg a 3 interjúztató úgy állt össze, hogy a közvetlen felettes és a csapat már meglévő 2 tagja, úgyhogy azt nem gondolnám, hogy nagyon inkompetensek lennének. Minden esetre már elég gyakorlott állásinterjúra járó vagyok, de ilyen még nem volt velemí úgyhogy érdekes a helyzet

2018. máj. 11. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:

" úgyhogy azt nem gondolnám, hogy nagyon inkompetensek lennének."


Hány éves vagy 12?

2018. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!