Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jól vagy rosszul kezeltem a...

Jól vagy rosszul kezeltem a helyzetet?

Figyelt kérdés
Volt egy munkahelyem de lett egy új lehetőségem, fényèvekkel jobb mint az előző.Az előző helyen nagy volt a pörgés és fontosak voltak a szabàlyok,és az x idő alatt elvégzett munka.Volt egy idősebb munkatársam (kb 2generáció van köztünk) aki később jött oda én is tanítottam..Nagyon kedves de idegesetíően nyámnyila lassú és teszetosza volt.Sokszor csak àlldogált vagy ha ketten kaptunk feladatot nem végezte el rendesen cserbenhagyva éreztem magam a feladatokkal.A fönököm megkért figyeljem illetve kap másik feladatot mert ez nem megy neki.Èn nem erősítettem meg a feletteseket hogy nem jól dolgozik de làtta.Amikor a főnök behívatta hogy mi a baj miért nem csinàlja meg a másik munkát amit kapott (ez idő alatt hónapok teltek el)azt mondta azért mert ő ennèl többre is képes. Egy nap Folyamatosan beszélgetett egy a munkahelyére bejött ismerősèvel , nem dolgozott nap végén miutàn fegyelmit kapott a felettesünktől, femondott a fent említett indokkal:többre hivatott.Ekkor én ezen a munkahelyen már csak a felmondási időm dolgoztam le(mert új munkàm lett)Az új munkahelyem első hetén beslatfyogott az új munkahelyemre ez a volt munkatársam ,ugyan oda jelentkezni, ahol én dolgozom.Említettem neki hogy hova megyek,de nem hittem volna,hogy kèpes rá jelentkezni.Éés felvették oda .Nagyon mérges lettem Már amikor még nem vettèk fel csak beszélgettek vele nagyon kiakadtam,nem tudtam elfojtani a haragom ,és az épp ott lèvő munkatársamnak mondtam ,hogy nem örülnèk neki ha felvennék erre felhívta azt aki ezt eldönti én meg Úgymond leminősítettem de később hozzátettem hogy mindenki érdemel egy új esélyt,illetve nem tudhatom hogy ott mi volt a baj amiért nem tudott rendesem dolgozni.Nem szoktam mások alá tenni de elragadotg a haragom mert szörnyen pofátlanak érzem az egész embert ahogy van.Èn fele annyi idős vagyok és az első diákmunkàmtól kezdve a legalja munkát is úgy végzem el,ami tőlem a maximum.Elvégre milyen jogon akar valaki jobb munkàt ha a sz@ r nak tartott munkát sem végzi el rendesen?Most úgy érzem helytelenül tettem mert semmi közöm új dolgozóként,hogy kit vesznek fel oda.Kissé lenézem azt ebben a munkatàrsban,hogy 40 akàrvalahàny èvesen ,gyerekesen,azon van,hogy megússza a munkàt.Mivel ez az új munkahely nem olyan pörgős nem biztos hogy kirúgjág a munkamorálja miatt.Egyébként nem utàltam soha,nem ártott nekem csak ez a szituáció sok nekem.Vèlemèny?

2018. máj. 13. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Érthető reakció volt részedről,és így hogy utólag meg is bántad,tedd túl magad a szitun.Azt írod felvették,tehát nem ártottál neki semmit.A munkáját meg hamarosan meg fogják ismerni.az ilyenek nem változnak.Lehet egy-két hónapig eljátssza a munkahősét,de előbb utóbb ugyanazt fogja tenni mint az előző munkahelyén is.
2018. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is jogos. Majd elintézi saját magát, kutya meg a szalonna esete. Te foglalkozz a saját.munkáddal-a többi kollegával- vele meg csak annyit foglalkozz,amennyit muszáj illemből. Nem fogja túlélni a próbaidőt.
2018. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Az a véleményem, hogy a generáció fogalmát meg kéne tanulnod. Meg helyesen írni. A többi csak felesleges hiszti meg nyomorékoskodás. Ki vagy te, hogy más esélyeit latolgasd bárhol?
2018. máj. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!