Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kérdezi mindenki 25...

Miért kérdezi mindenki 25 éves korom ellenére, hogy ez-e az első munkahelyem?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, de eddig a legtöbb embernek az volt az első kérdése, hogy ez-e az első munkahelyem. A korábbi munkahelyemen 1 évet voltam, ott is a legtöbb kollégának az volt az első kérdése, hogy az-e az első munkahelyem. Pedig előtte egyetem mellett is dolgoztam nyáron teljes munkaidőben, máskor részmunkaidőben ugyanilyen területen, azelőtt pedig gyakornok is voltam fél évet.

Az lenne a normális, ha valaki 24-25 évesen áll munkába? Vagy még az is korai lenne? Nem tudom hova tenni az ilyen embereket, az is eszembe jutott, hogy esetleg csak 20 évesnek néznek és amiatt feltételezik ezt.


2018. máj. 17. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Akik egyetemre jártak, azok valóban ennyi idősen kezdenek.

Nekem is furcsa volt, amikor véradáson 19 évesen megkérdezték, van-e már gyerekem, de aztán beláttam, hogy van, akinek már van ennyi idősen :)

2018. máj. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is jártam egyetemre, 18 évesen kezdtem, 7 félév, azaz 3,5 éves egy Bsc szak, azaz 21,5 évesen végeztem. Nyilván egy orvosi vagy más osztatlan szak tovább tart, de nem orvos vagyok. :) Plusz utána msc-t csináltam, de azt már levelezőn, ami a munkát semmiben nem érintette, sőt nem is tudtak róla a munkahelyemen, mert péntek esti, szombati órák voltak, de azzal is 23,5 éves koromra végeztem.
2018. máj. 17. 17:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nincs a homlokodra írva, hogy 25 éves vagy és nem pedig 20,5. Gondolom legtöbben 30+-osok, nekik így is úgy is fiatal vagy, szóval nem tűnik fel, hogy mennyire.

Illetve vannak akik egyetem elvégzése előtt nem dolgoznak, a gyakornoki munka meg, van akinél munkának számít, van akinél nem.

2018. máj. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok én is arra gondoltam, hogy 20 évesnek néznek :) Lehet legközelebb vissza kéne kérdezni, hogy "25 évesen?"
2018. máj. 17. 18:01
 5/10 Metionin ***** válasza:
Egy csomóan nem 3 éves szakot végeznek.
2018. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hanem mennyit? A bsc szak 3,5 év (végén főiskolai diploma), az arra épülő msc 2 év (végén egyetem diploma), az osztatlan képzés főiskola+ egyetem egyben kb.5 év, akkor mégis milyen végeznek? Más variáció nagyon nincs ;)
2018. máj. 17. 20:26
 7/10 Metionin ***** válasza:

Sokan nappalin csinálják az Msc-t vagy osztatlanon vannak vagy még az egyetem előtt csináltak valamit és emiatt később kezdték. Vagy több diplomájuk van vagy doktoráltak is. Vagy bármi. Egy idegen random nem fogja tudni, hogy ha van xy végzettséged, azt mikor kezdted és nappalin vagy levelezőn végezted-e. Van aki eleve 20 évesen érettségizik.

Amúgy meg lehet hogy csak simán praktikussági okokból kérdezik, mert ha az első munkahelyed, akkor bizonyára több segítségre van szükséged. Tőlem diákmelón kérdezték mindig hogy dolgoztam-e már?- mert tudni akarták hogy vajon mennyire fogom őket akadályozni/segíteni.

2018. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd, a szó szoros értelmében vett munkaHELYEM nekem például 32 évesen volt, mert előtte szabadúszó voltam, meg utána is, szóval nem életkorfüggő.
2018. máj. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ó értem. Ez esetben viszont poénból vissza fogom kérdezni legközelebb azt, hogy " és neked?"

Azaz kérdezi egy 45 éves kolléga, hogy "Ez az első munkahelyed?" A válaszom az lesz: nem, és neked ez az első?

2018. máj. 19. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebben sincs semmi meglepő, apám idén ment nyugdíjba az első munkahelyéről, több mint 40 évet volt ott.
2018. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!