Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti adnátok pénzt erre a célra?

Ti adnátok pénzt erre a célra?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, aki konkrétan leordított és megszégyenített egy egészen apró hiba miatt, ami semmiféle kárt nem okozott a cégnek, és érdekes, hogy egy másik kollégám teljesen kedvesen és nyugodt hangnemben tudott szólni. De ez a kolléga, miután bocsánatot kértem, és vállaltam a felelősséget, még azután is fújta fel az ügyet, beárult a kisfőnöknek, aki mellesleg legyintett az egészre. Olyan szinten megalázott, hogy jó ideig teljesen a hatása alatt voltam, pedig neki az egészhez köze sem volt. Ez pár éve történt. Ez a kolléga ,hamarosan nyugdíjba megy, és a közvetlen munkatársak gyűjtenek a nyugdíjbavonulási ajándékára. Hát, nekem semmi kedvem beleadni (kb. 1000 Ft), nem az összeg miatt, hanem ahogy viselkedett. Szerintem ő már rég elfelejtette, én is úgy teszek, mintha elfelejtettem volna, meg nem is dolgozunk együtt, nem is nagyon találkozunk, de konkrétan öt forintot sem szívesen adnék. De hogyan mondjam meg annak, aki gyűjti a pénzt, és akivel egyébként jóban vagyok? Mindenki ad, és mindenki aláírja a képeslapot, amit az ajándék mellé kap. Vélemények?

2018. máj. 18. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Adj bele, írd alá és örülj, hogy megszabadulsz tőle hamarosan.
2018. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Adj bele. Két külön történet.
2018. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Add oda a pénzt, arra gondolj a többiek- akik nem emlékeznek a történtekre- mit fognak gondolni rólad.
2018. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Add bele. Ő megy, te maradsz, a többiek felé meg jól jön ki a dolog.
2018. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én beleadnék.


A mai világ érdekekből és külsőségekből áll. Ezer forint nem eget rengető összeg, már-már aprópénz. Az illetőtől úgyis megszabadul a kérdező, viszont a helyzet jobban jön ki, ha szimplán túlesik rajta, mintha feleslegesen durcáskodna még utoljára egyet.

2018. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, én nem pontoztam se fel, se le, nem tudom, ki pontozott le mindenkit, mert teljesen normális véleményeket kaptam. Még nem tudom, mit fogok tenni, továbbra sincs kedvem beleadni az ajándékában, megpróbálom elsunnyogni, pl. most nincs nálam apró, stb., hátha megúszom. Persze ha nagyon feltűnő lesz és nagyon a nyakamra járnak a pénzért, akkor beleadok.
2018. máj. 19. 15:27
 7/9 anonim válasza:
Én a helyedben nem adnék, és ha megkérdeznék miért nem, akkor elmondanám, hogy miért – magyarán, kiállnék önmagamért, és a véleményemért.
2018. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mikokka válasza:

Nekem is volt ilyen kolléganőm, aki presztízst csinált abból, hogy fölém helyezze magát. Orvosok, betegek előtt szidott /nővér vagyok/ és nem volt a főnököm. Amikor nyugdíjba ment én is beleadtam, és aláírtam, sőt saját kocsival hazavittem /hogy végre eltűnjön :-)/. Én ezt nem meghunyászkodásnak fogtam fel, hanem annak, hogy nem hiszem el tőle, hogy olyan vagyok, akit meg kell alázni, van saját tartásom, és azzal teszek jót, akivel akarok, akár vele is.

Azóta évek óta nydíjba van, néha látjuk, bejön, és hízelegve emlegeti, hogy milyen sok mindent tanulhattam tőle...Nem változott, és még mindig kibirom.

Hiszek a végső Isteni igazságszolgáltatásban. Egyszer életünk végén látni fogjuk azt, hogy milyenek voltunk, és azt is, hogy milyen választ adtunk a nekünk kiosztott sérelmekre. Önmagadért dönts helyesen!

2018. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kért?


De mindegy is, ha ennyire nem szeretnél adni, akkor egyenesen mondd meg, hogy nem, és hogy miért. Alá se írnám. Megmondanám, hogy még mindig fáj, amit csinált, és kész. Ez van.

2018. máj. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!