Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel 3 hónap után?

Hogyan mondjak fel 3 hónap után?

Figyelt kérdés
Rövid a helyzet, hogy kb. 3 hónapja van egy munkahelyem, ami eleinte tetszett is, de mára, ahogy megismertem, mi hogy megy itt, és rájöttem, hogy sokkal több dolgot kell csinálnom, azon kívül, amiket elmondtak nekem az elején. Szeretnék felmondani, de még csak 3 hónapja dolgozom itt, ès próbaidőn vagyok. Minden reggel gyomorideggel indulok el, és én ezt már nem akarom, mert azon kìvül, hogy rengeteg dolgot kell egyszerre csinálnom, nagyon nagy felelősség is van rajtam, és állandóan attól félni, hogy mit rontottam el és mikor állnak nekem, nem jó. Nagyon nem jó. Valaki volt már ilyen helyzetben, hogy ilyen rövid idő múlva felmond és hogyan tette, nem ciki ez? :)

2018. máj. 19. 21:32
 1/6 Captain Logic ***** válasza:
61%
Ha próbaidőn vagy, akkor semmi nincs, megmondod, hogy holnaptól nem mész be, és holnaptól nem mész be
2018. máj. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő nemcsak a munkáltató érdeke, hanem éppenúgy a tied is. Egyenrangú partnerek vagytok. Ha nem akarsz ott dolgozni, közlöd a főnökkel, hogy holnap már nem jövök. Ennyi. Nem kell indokolni. Egyébként meg a cselekedeteidben soha ne az befolyásoljon, hogy mit szólnak hozzá mások meg hogy nem ciki-e. A te életed, csak magadnak tartozol felelősséggel.
2018. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem ciki.


Van a neten felmondás próbaidő alatt formanyomtatvány. Amúgy szerintem az a legtisztább, ha a feleteseddel leülsz és megmondod neki, hogy úgy döntöttél nem szeretnél itt többet dolgozni. És ha nem ad ő valami közös megegyezéses papírt, akkor odaadod neki a már kitöltött formanyomtatványt, aláíratod vele, és holnaptól nem kell bejönnöd.

Én már mondtam fel próbaidő alatt is, de 4,5 év után is. Nem tudom hol dolgozol, de ahol eddig én dolgoztam (4 helyen dolgoztam összesen 7 évet), napi szintű volt, hogy valaki felmondott. A legtöbbször azért, mert jobb ajánlatot kaptak. De amúgy a munkáltatók nem szeretik kirúgni az embereket, mert az erre vonatkozó szabályok nagyon szigorúak. Ilyenkor sokszor végkielégítés jár, meg a felmondási idő felét plusz a bent maradó szabadságokat ki kell adni fizetett szabadságként, ráadásul ha nem próbaidő alatt történik, akkor nagyon jól meg kell indokolni, és egy rosszul megindokolt munkáltató által kezdeményezett felmondásból simán tudnak több tízmilliós perek kialakulni. Ezért általában inkább elérik, hogy a munkavállaló mondjon fel, ha nem elégedettek vele.

Szóval biztosíthatlak, hogy nem te leszel az első, aki ilyet csinál, a feletteseid már rutinszerűen fogják kezelni a helyzetet.

2018. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Azt tudom, hogy próbaidő alatt így van.

Igazából kaptam én is egy másik munkalehetőséget, amit nem szeretnék elszalasztani, mivel annyira nem szeretek itt dolgozni, hogy nézegettem más munkát, és adtam be önéletrajzot és ugy tünik egyik sikerült is.

Egyébként egy önkormányzatnál dolgozom, irodán, itt helyben ahol lakom és attól tartok, megharagudnak majd rám nagyon.

2018. máj. 19. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell végigszenvedni az életedet, hogy juj, megharagszanak rám a nénik meg a bácsik. Felnőttél. Senki más ne érdekeljen, csak saját magad.
2018. máj. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figy uzletbe nincs erzelem erted? Megharagszanak? Ohhh h egyem a lelkuket. Az ember oda megy ahol zoldebb a fu jobb a biznisz oda allsz bekozlod h ennyi volt es csao bambino meg indokolnod se kell.Emberek azt ertsetek meg h a ratyi helyeket ott kell hagyni foleg ha van mas lelkifuri nelkul.Magamat nezem nem masokat! Egyszer elunk ☺☺s az nagyon rovid ilyen sz@rsagokra s sz@r emberekre.
2018. máj. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!