Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen egy feladatot...

Ha munkahelyen egy feladatot úgy ítélek meg hogy az túl veszélyes és nem csinálom meg akkor milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Mondjuk műszaki cégnél dolgozom mint technikus.


És egyik nap az a feladat hogy egy msáik cégnél ki kell húzni egy kábelt, igen ám de mondjuk 20 méter magasan. Kimegyek oda a kollégákkal és megnézem majd azt mondom hogy "megy fel olyan magasba a halál".


Annak milyen következményei lehetnek?


2018. máj. 22. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha civil vagy akkor maximum azonnali hatállyal felmondhatnak. Ha hivatásos állományú lennél (pl. tűzoltóként), akkor parancsmegtagadásért 3 éves szabadságvesztést kaphatnál békeidőben.
2018. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 TR75 ***** válasza:
100%

A cégnek biztosítania kell a biztonságos munkavégzéshez szükséges eszközöket és körülményeket. Ezek hiányában megtagadhatod a munkát, amíg a feltételeket nem biztosítják.

Az más kérdés, hogy ha olyan a cég, akkor emiatt - de másra hivatkozva - megszabadulhatnak tőled.

2018. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés.


Én egészségügyben dolgozom, de volt olyan, hogy úgy ítéltem meg, hogy az én feladatkörömbe nem tartozik bele a beteg (olyan betegsége volt amihez nem volt egyéni védőfelszerelésem) mégis kezelem kellett.


Én megmondtam az orvosnak hogy nem vagyok hajlandó ellátni így, sajnálom, mert ez VESZÉLYEZTETI A SAJÁT EGÉSZSÉGEM


Na most ezen megy a vita az egész helyen lassan 1 hónapja és akkor is igazat adok magamnak :D viszont a hely ezt nem akarja elismerni, továbbra is küldi hozzám az ilyen betegeket és nem tetszik nekik hogy visszaküldöm őket

2018. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Ha civil vagy akkor maximum azonnali hatállyal felmondhatnak. Ha hivatásos állományú lennél (pl. tűzoltóként), akkor parancsmegtagadásért 3 éves szabadságvesztést kaphatnál békeidőben."


Ne hülyéskedj már.


Eleve kinek jó ha valaki leesik magasból és nyakát töri?


Ha tűzoltó vagy akkor is él ez, akkor is kell megfelelő eszközt biztosítani a munkavégzéshez.


Szal rövidnadrágba meg polóba nem mehetsz tüzet oltani, akkor a vezetőd veszik elő nemde, okoska?

2018. máj. 22. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szal rövidnadrágba meg polóba nem mehetsz tüzet oltani, akkor a vezetőd veszik elő nemde, okoska?"


A kérdés azt feltételezte csak, hogy TE nem akarod elvégezni a feladatot, nem azt, hogy a vezető nem biztosította az eszközöket (védőruhát, hevedert). Ennek okán az 1. válasz megállja a helyét, viszont az "okoska" gúnyolódás nagyon nem.



"kinek jó ha valaki leesik magasból és nyakát töri?"


Erről az ellenségeidet kérdezd.

2018. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek okán az 1. válasz megállja a helyét, viszont az "okoska" gúnyolódás nagyon nem."


Ezzel nagyon egyetértek...

Ilyen stílussal milyen segítséget vársz? (okoska)

2018. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles ellátni a feladatot, ha az egyértelműen emberek testi épségét fenyegeti, akár másét is, nem a tiédet. De ezt mindenképp jelezned kell az ügyeletes vezetőnek, aki ebben illetékes, és neki kell ebben segítenie.


Ha veszélyes, lefotóznám azt, hogy hol van a kábel, jelezném a vezetőnek, hogy biztonsági kérdés miatt nem megoldható a feladat, és ha emiatt kirúg, a képpel együtt felnyomnám a bíróságon.

2018. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem az nem gond ha emiatt kirúgnak és keresnem kell más állást.


Csak annyi pénzért amit kapok nincs kedvem ilyen magasba felmenni, mondom inkább "a földön maradnék" és ott dolgoznék.

2018. máj. 22. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Munka védelmi eszközök nincsenek, akkor meg lehet tagadni a munkát. úgy tudom.

Emelő daruskocsi...


Te a kollégáidat felzavarnád ha látod mi a helyzet?

Hisz Te is félted a testi épségedet...


Saját példám. székre állva nem pókhálóznék. max ha nagyon " őrült vagyok ".

2018. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha "nincs kedved", akkor okkal rúgnak ki. Vagy ekkor, vagy a következő ilyennél.


A munkáltató köteles munkavédelmi eszközt adni. Ha nincs, jelzed és kapsz, de nem pampogsz.

2018. máj. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!