Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy állásinterjún arra a...

Egy állásinterjún arra a kérdésre, hogy "Miért akar nálunk elhelyezkedni? ", mi a célszerű, "diplomatikus" válasz?

Figyelt kérdés
Azt ugye mégsem mondhatjuk,hogy azért,hogy legyen mit enni és miből fizetni a számlákat😀

2018. máj. 27. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Melyik cégnél és milyen munkakörben? Attól függ.
2018. máj. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg ne add elő ezt a proli dumát.

Valamiért odamentél interjúra - na ezt az okot oszd meg velük.

Nem tudom miért akartok folyton kamuzni az interjúkon, azt hiszitek ez ott senkinek nem tűnik fel? Megsúgom de, feltűnik, és nem is szokták felvenni az ilyeneket és ez teljesen jogos is.

2018. máj. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én erre egyszer azt válaszoltam, hogy ez volt a legszimpatikusabb hely, azok közül, amiket néztem, de hogy miért akarok itt dolgozni, azt 2 hónap múlva fogom tudni őszintén megválaszolni😃, ha már itt dolgozom. Felvettek. :D Kiderült, hogy én nem is akarok ott dolgozni, fél év múlva eljöttem. :)
2018. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Mert kell a pénz wazze ,te senkiházi hr-es *****. Ez lenne az őszinte válasz. persze nem lehet őszintének lenni,hanem kell a parasztvakítás hogy mert az önök cég e annyira szimpatikus olyan sok jót hallottam felőlle és a munkakörülmények is jók szóval és úgy érzem itt kibontakoztathatnám a kvalitásaimat blablabla. Az összes állásinterjú egy ócska álságos színjáték . Elő kell adni a lelkes céghez hű alkalmazottat akinek az a legnagyobb hibája hogy sajnos kicsit maximalista. Hányás az egész de az ilyen dumával vesznek fel ,ez a tapasztalat. No meg a csókos havert első körben.
2018. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó esetben van oka annak, hogy az ember miért az adott állásra jelentkezett, például mondhatod, hogy azért akarsz itt dolgozni, mert ez egy irodai munka és jobban szeretnél irodában dolgozni, mint a Tescoban sört pakkolni.

Vagy azért jelentkeztél erre az állásra, mert ez egy multi és így biztosabb a pozíció, mint egy KKV esetén, ami bármikor csődbe mehet.

Vagy azért jelentkeztél erre az állásra, mert ez egy magyar KKV, és jobb szeretnél magyar és családias hangulatú cégnél dolgozni.

Vagy azért jelentkeztél ide, mert sok jót hallottál a cégről az ismerősöktől, barátoktól és a gyakorikérdéses emberektől.

Normális ember nem jelentkezik minden állásra össze-vissza, hanem van valami oka, hogy milyen állásokra jelentkezik és milyenekre nem.

2018. máj. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Én erre simán azt mondanám mert behívtak interjúra és nincs állásom, azért.


1. Mikor állást kerestem elküldtem vagy 10.000 levelet és alig pár cég hívott fel.


Ja amúgy amikor állást kerestem több alkalommal már akkor sosem volt éppen állásom, ha elegem lett egy cégből akkor beadtam a felmondásom, hiszen ha az ember dolgozik valahol akkor úgysem tud elmenni más céghez, nem?

2018. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ne elég jó indok, amiért pont ezt a céget, pozíciót válaszottad és megpályáztad?

(Túl azon, hogy enni kell, mert akkor mehetnél pultosnak a mekibe is...)

2018. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

legkevesebb egy "ennyi maradt meg a hr gyorstalpalón, hogy ilyen súlyú kérdésekkel lehet húzni az interjút ha még nem járt le az egyénre szánt idő" - vel kiosztanám...


de lehet hogy egy vmi ilyet kapna: "azért mert itt egy tesze-tosza hr-es van és helyette jövök"


vagy: "mama is jól van?"

2018. máj. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó,

ezen mit kell hisztizni?

Ez teljesen jó kérdés szerintem. Nem árt tudni mi motiválja a pályázót. Nincs jobb lehetősége, vannak célja, érdekli az iparág, a feladatkör, a cég, vagy csak szimplán mindenhova elküldi ahova tudja az önéletrajzot és majd lesz valami...

2018. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
biztos megmondja ha csak terhesség előtti 2 hónapra jött..ja, tutti
2018. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!