Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon mire veri el a pénzt?...

Vajon mire veri el a pénzt? Lehetséges, hogy drog van a dolog mögött?

Figyelt kérdés

Egy volt munkavállalómról van szó, kíváncsiságomtól vezérelve azért fordulok a nagyérdeműhöz, mert jómagam otthontalanul mozgok a drogok világában.


Egy 34 éves szakácsról van szó, akivel egy vasi fürdővárosban dolgoztam.

Nettó 260 000 forintot kapott kézbe/hó, 15 napot dolgozott egy hónapban, 4 nap munka- 4 nap szabadnap turnusokban. A 3 munkanapja közötti éjszakákon ott is aludt, hiszen reggeltől estig dolgozott, étkezése természetesen biztosítva volt.


Ez az ember folyamatosan előlegeket kért, mikor már át akarta lépni a lélektani 300 000 forintos határt, akkor lett elegem, s mondtam neki végleg nemet, holott mindig a segítőkészség vezérel- egy adott pontig, viszont ott már nem előlegről, hanem kölcsönről kellett volna beszélnünk, az én értelmezésem szerint.


A felesége gyárban dolgozik, körülbelül 150 000 forintot keres.

Abban semmi szokatlant nem találok, hogy egy pár odavág 410 000 forintnak, nyilván nem álomösszeg két főre, de sokan ennyiből normális élet mellett nevelnek családot.

Nade itt következik az, ami megadja a kérdés létjogosultságát:


- Otthon laknak, semmilyen saját ingatlant nem teremtettek meg, a srác szüleinél élnek a feleségével, ketten 20 000 forintot dobnak be a közösbe/hó, ez fedezi a lakhatásukat, annak rezsijét, s az étkezésüket.


- Gyerek nincs, még csak tervben sem.


- Nem tartanak fent semmilyen autót, vagy más, költségekkel járó járművet. Tömegközlekednek, azt is valami vasutas kedvezménnyel, de ebben nem vagyok otthonos.


- Abszolút nem járnak nyaralni, 1 évet dolgoztam vele, azalatt a legnagyobb kirándulás a lány szüleinek meglátogatása volt Szegeden, 3 nap, illetve egy éjszaka a Balatonon, puritán módon, de ehhez már előleget kellett kérni anno, hogy kivitelezhető legyen...


- Szülőt nem támogatnak, ez azért biztos, mert ki volt akadva azon egy alkalomkor, mikor a felesége szüleinek 20 000 forintnyi segítségre volt szüksége, egyszeri alkalommal. Az egyetlen szülő felé "járó" rendszeres költség a fentebb említett 20 000 forintos kis hozzájárulásuk a rezsit fedezve, s az étkezésük honorálásaként.


- Nem öltözködnek drágán/naprakészen.


- Nincs költséges hobby, nem járnak sportolni, nem érdeklik őket a művészetek.


- Reálisan nézve, mire is költenek? Egy hónapban elmennek 3-4x a közeli nagyváros legolcsóbb pizzériájába, vásárolnak esetleg 1-2 ruhadarabot, s kétszer moziba.

Konkrétan a 30 000 forintot nem üti meg felsőhangon a szórakozásuk.


A srácnak hangulatingadozásai voltak, néha a mennyben járt, pár órával később már maga alatt tudott lenni.

Egyszer igazi profiként, zseniális gyorsasággal és összeszedettséggel dolgozott, máskor viszont fejben nagyon szét tudott esni.

Jómagam soha nem láttam, hogy drogot fogyasztott volna, de többször volt a személyzetben beszélgetés/vita drogok használatáról, ilyenkor pro foglalt állást: "Bár én egyikkel sem élek, a zöld és a kokain természetes dolgok, a köztudat téved velük kapcsolatban!".


Jók a sejtéseim?

Jelentősége már nincsen egyébként, különváltak útjaink, viszont ez a kérdés nem hagy nyugodni.



2018. máj. 27. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, ha drogra szorja el a penzt az az ö baja.

Lehet hogy csajozik a felesége mellett.

2018. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már más embernél.


Viszont lehet rajtam is gondolkodtak már a kollégáim, mire megy el a havi 200.000 nettóm.


Nálam erre:


Van amikor veszek valami elektronikai kütyüt, mobilt, tablet, ez van amikor 100.000 Ft.


plusz a bérlet, van havi 10.000 diákhitel törlesztőm.


Ja és kell adnom a rokonoknak, van amikor havi 100.000-et "ajándékoztam el".


Mint írtam van amikor veszek egy cipőt, az is olyan 40-50.000 egy minőségi, napszemüveg, az is volt amikor 50.000-be került, mobiltelefon az van 70.000-ért de van 150.000-ért is, plusz ennél drágább is van. Egy kardigán is lehet 50.000, volt amikor ennyiért vettem.


Szal havi 200.000 simán elfolyik pár nap alatt, megtakarításom nekem nincs is.

2018. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ja meg volt amikor vettem egy farmernacit, Hilfiger-t, 50.000 volt a westend-be.


Hamar elmegy a havi 200.000, ha kevesebb lenne, ennyit se tudnék venni.

2018. máj. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell ebből pont ezt feltételezni, amikor akármi más is lehet...


Aztán te dolgoztál vele, mégis úgy tűnik kevésbé ismerted..


Egyébként én is a fű legalizálása mellett vagyok és nem azért, mert szívnék (van, hogy megesik, de nem gyakran, utoljára kb. 2 éve, az előtt 3 éve... az előtt 4 éve kb. és leggyakrabban is hónapok különbsége volt ezek közt...), hanem azért, mert tényleg nem gáz. És tényleg téved a köztudat velük kapcsolatban. És ha legális lenne, akkor sem szívnék be gyakrabban...


Amúgy meg ennyi pénzt elszívni nem egyszerű dolog, mert nem annyira eget rengetően drága dolog. (a kokain mondjuk drágább, vagy bármilyen egyéb cucc)


Lehet, hogy mégis lakást, gyereket akarnak, csak nem mondja a főnökének, mert parázik, hogy kirúgnák, lehet, hogy van is gyereke a felesége mellett, lehet hogy valakinek egészségügyi gondjai vannak, amikre költeni kell, lehet, hogy a nő költi a pénzt, persze lehetséges, hogy drogra megy el, vagy szerencsejátékra, de lehet valami drága hobbi is, ami nem feltűnő, pl. új számítógépes játékok és új számítógépek, vagy akármi... de igazából akármi is lehet... ennyiből nem lehet megítélni.


Vannak emberek, akik nem tudják kezelni a pénzt.

2018. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszer, hitel, kölcsön, elektronikus eszközök,szekta, gyűjtögetés..sok minden lehet..
2018. máj. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, ha azokra tényleg nem költ amit írtál, akkor lehet drog tényleg (ha pro foglal állást, az több mint gyanús), de 4 napig ül otthon egyedül. Simán elmehet piára, cigire rengeteg pénz, de az sem kizárt, hogy k/rvázik, egy óra 15-20.000 Ft-tól kezdődik, csak szorozd be...

De ha hangulatingadozásai vannak az is lehet, hogy terápiára jár, az még több, mint egy prosti...

2018. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem, ha drogozott volna, azt észrevetted volna. Szép is lenne a világ, ha havi többszázezerért cuccozó emberen csak annyit látna a környezete, hogy hangulatember.
2018. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szex egészségéssé tesz
2018. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsejáték
2018. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, nem hiszem, hogy valami kemény cucc lenne, de simán.

Bár inkább én is a szerencsejátékra tippelnék, játékgép, kártya, fogadás..az is durva függőség.

Ha dohányzik, az is sokba van.

Gondolom ha alkesz lenne az azért feltűnne, bár lehet benne az is.

Őszintén.. jó kérdés..valami régebbi tartozás valami balhés arcnak?

2018. júl. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!