Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen SSC-ben dolgozni?...

Milyen SSC-ben dolgozni? Ajánljátok?

Figyelt kérdés

Felvettek a BT-hez Budapestre. Nem tudom, hogy megéri-e váltani miatta. Sosem dolgoztam még SSC-ben és kicsit tartok tőle, hogy unni fogom és nem fogom jól érezni magam. Nagyon mókuskerék? Ti szeretitek? Mik a tapasztalatok?


BT-s vélemények is nagyon jól jönnének!



2018. máj. 29. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen munkakörbe , milyen kollegák közé , milyen főnök alá kerülsz. (de ez igaz a nem-multikra is)

Van akinek bejön a multis világ, van akinek nem.

2018. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

BT-vel nincs tapasztalatom, de jelenleg a 3. SSC-ben dolgozom. Nem tudom milyen pozícióra pályázol, de leggyakrabban egy folyamat részfeladatáért felel az ember, ami tényleg baromi monoton, unalmas és elég lélekölő, kb. másfél évig úgy éreztem magam, mint aki minden nap veszít egy IQ pontot azzal, hogy bejárok dolgozni.. Viszont később, amikor már bedolgoztam magam és megbíztak bennem (és a képességeimben) a főnökeim, lett lehetőségem rengeteg mindent tanulni, belekezdtem a Lean programba, a cég támogatásával először kisebb, majd nagyobb projekteken dolgoztam, megszereztem pár képesítést és később már ezen a vonalon mentem tovább.


Egyébként maga a környezet agyon volt szabályozva, nehéz mozogni, nagyon 'corporate" volt a politikája, de mégis sikerült megtalálnom azt, ami érdekel és amit élvezek csinálni és előre tudtam lépni, bár ebben 2.5 év munka és tanulás volt. Az itt töltött időm baromi jó alapot adott a későbbi karrieremnek, ki is helyeztek az egyik külföldi irodánkba, ahonnan már jóval könnyebb volt mozogni. Mondjuk ehhez tényleg kellett az első 2 év szenvedése, a volt kollégiám nagy része nem is bírta 1-1.5 évnél tovább nálunk. Most amúgy egy sokkal kisebb cégnél vagyok SSC-ben, ráadásul a tech szektorban, sokkal inkább start-up érzése van a környezetnek, itt sokkal könnyebb bármiféle változást elérni, jobban értékelik a jó ötleteket, kreakititást, újításokat, sokkal emberségesebb is a bánásmód.. ma már nem is mennék vissza nagy multihoz.

2018. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Projekt koordinátor lennék, az nem egy kezdő pozíció, meg szerintem, ahogy elmondták, nem is a legunalmasabb. De a jelenlegi munkámhoz képest szerintem az összes létező multis meló dögunalom, szóval ezután nehéz engem lenyűgözni.


Utána lehetnék projektmenedzser, aztán team leader. Nem rosszak a kilátások, de soha nem dolgoztam még csak nagyobb cégnél sem, szóval nekem ez az open office, meg mindenféle céges policy nagyon idegen.

2018. máj. 29. 13:33
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen a projekt koordinátori pozíciók nem szoktak unalmasak lenni, én sima adminnal kezdtem anno. SSC és SSC között is nagy különbségek vannak, minél nagyobb a cég, annál több a policy és a politika és annál jobban meg van kötve a kezed, bármit is szeretnél tenni. Személy szerint az open office-szal nincs különösebb bajom, könnyű volt megszokni, de ez talán azért is van, mert soha nem is dolgoztam más környezetben. Zajos tud lenni, ha eddig saját irodád volt, akkor lehet nehezebb lesz hozzászokni.


Nézz rá a céges értékelésekre, hátha árnyaltabb képet kapsz a BT-ről, ezt az oldalt ajánlanám: [link]

Nem tudom Magyarországról hány értékelés lesz, de alapból jó ezekre ránézni, mielőtt jelentkezne az ember.

#2. voltam

2018. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
(másold be a teljes linket a böngészőbe, valamiért ide nem tette ki rendesen :))
2018. máj. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, 82%-os, ezeket már mind átrágtam. Elég nehéz helyzetben vagyok.

Szerintetek önéletrajzban jól néz ki egy ilyen meló? Külföldön hasznát tudnám venni a multis tapasztalatnak?

2018. máj. 29. 15:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik SSC-ben előny lesz, máshol nem tudom, ez sokmindentől függ. Én is már rég külföldön vagyok, az eredeti céggel utaztam ki anno egy projekt kapcsán, de nem tetszett a hely, ezért végül másfél év után felmondtam és elköltöztem egy másik országba. Semmi gondom nem volt állást találni, majd később váltani sem, nagyon jól jött egy nagynevű globális cégnél 5 év a CV-men.
2018. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerősöméknél például lehetőség, hogy áthelyezteted magad külföldre, persze ehhez le kell tenni valamit az asztalra. Én személyesen még nem dolgoztam SSCben, most kaptam ott ajánlatot plusz egy kis külföldi cégnél, úgyhogy nagyon átérzem a problémát.
2018. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én most szeretnék átmenni a British Petrolhoz.

Valaki tud arról infót adni? :)

2018. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Hi, én hamarosan kezdek náluk. Voltam pár multis interjún, de ők az egyik legjobbak, ezt hallottam minden ismerősömtől. Majd kiderül. :-)
2018. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!