Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem a helyzetet?

Hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

30 eves no vagyok. Van 2 kolleganom. Az egyik barna haju a masik fekete. A barna hajurol tudni kell hogy narcisztikus szemely. Mindig a kozeppontban szeretne lenni. Regen mar volt vele vitam mert o majd megmond mindent okosabb. Mindenkit kibeszel a hata mogott sokan nem szeretik. Probalom kerulni. O mindig irogat messengeren ha szunetem van hogy menjunk egyutt. En nem foglalkozom vele mar vette is a lapot egy ido utan leesett neki.

A fekete haju kolleganom ha nincs ott a barna haju kedves lehet vele beszelgetni. Tegnap mindketto dolgozott a fekete haju eleg flegma volt. Hallottam beszelnek a hatam mogott es mondja a barna haju hogy hulye gondolom ram ertette. En nem reagaltam ra nem akarok vitat. Csak legkozelebb ha ilyet hallok azt mar nem fogom hagyni.

Megyek szabadsagra holnaptol jo lesz egy kis pihi mert mar sok ez a munkahely.

El sem koszontem toluk inkabb kerultem oket. A fekete haju vele mar nem talalkozom mondta hogy jo szabit. Mondtam neki koszi es eljottem.

Mindig tudtunk beszelgetni egymassal de tegnap mas volt.

Hogy reagaljam le a dolgot?



2018. máj. 30. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen szitu volt velem is az egyetemen. Az egyik csajt kifejezetten nem bírtam, a másikkal meg csak akkor tudtam normális, felnőttek módján elbeszélgetni, ha az a lány nem volt vele. Ha ott volt, akkor megszűntem létezni és mindketten flegmán viselkedtek. Azután, h ez leesett, mindkettőt kerültem, egyikkel sem beszéltem többet.

Oké, nem akarsz vitát, de meg kell védeni magad, ne hagyd, h össze-vissza beszéljenek veled, de legfőképpen a hátad mögött. Legközelebb ha látod, h esetleg valamit susognak és sejtésed van, h rólad, akkor simán menj oda hozzájuk és diplomatikusan kérdezd meg, h van-e valami olyan problémájuk amiről neked is tudnod kellene? Ez elég határozott mondat, amivel kivívhatod a tiszteletet, h te nem félsz tőlük.


U.I. : Igyekezd ezen nem felhúzni magad. Általában az áskálódó, gonosz, rosszmájú emberek azért viselkednek úgy, mert valamit te nagyon jól csinálsz, amit irigyelnek. Nyilván sokkal "megalázóbb" számukra, h olyannal barátkozzanak, akinek az észjárása messze túlhaladja az övékét és ezért próbálnak téged lehúzni.

2018. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ne menj bele ilyen nőcis vitákba, értelmetlen ostobaság az egész.

Ha kidumálnak a hátad mögött hát egészségükre, biztos még középiskolában érzik magukat. Normális, értelmes nők nem így viselkednek. Igazából figyelmet sem érdemelnek. Pihenj, felejtsd el.

37N

2018. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

A legelső, hogy gondold át, az ő szemszögükből milyennek látszik a te viselkedésük velük szemben.

Nem írsz vissza neki kedvesen a messengeren, nem hívod magaddal, nem akarsz vele beszélni és hosszú ideig nem mondod meg neki őszintén, hogy nem akarsz vele sehová menni, megvárod, amíg "észreveszi magát", hogy te lerázod.

Nem azt mondom, hogy rosszat teszel, csak hogy próbáld meg mindezt az ő szemszögükből átgondolni.

Mert könnyen megeshet, hogy ők téged tartanak ezek miatt flegmának, nárcisztikusnak, egyébnek és ők nem kedvelnek téged. Lehet, hogy ők érzik úgy, hogy csak akkor vagy velük kedves ha egyikük van csak ott.

Nehéz olyan emberrel együtt dolgozni akit alapból nem kedvelsz, holott természetes dolog, hogy nem mindenkivel vagy szívesen együtt és nem mindenkivel akarsz kedves lenni. ValószÍnűleg ők is hasonlóan próbálják megérteni a helyzetet és kezelni, ezért van, hogy gyakran viszont kedvesek veled.

Szerintem csak egy módon bizonyosodhatsz meg arról, hogy mi a valódi helyzet, ha szándékosan kedves leszel velük, te mész hozzájuk beszélgetni, te hívod őket közös szünetre. Akkor megláthatod, hogy ha te mindig mindenben kedves vagy velük - legalább pár héten keresztül, hogy ne érezzék alkalminak a dolgot - hogy ők hogyan viselkednek. Lehet, hogy minden jobb lesz és akkor ennek örülhettek.

Ha meg tényleg neked van igazad, az is kiderül és az is, hogy nem rajtad múlik a helyzet megoldása.

2018. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miert irnek vissza neki ha nem akarom a tarsasagat? Gondolom van annyi esze hogy rszre veszi magat. Mar tavaly volt egy vitank mert o bele akart szolni a nevelesi elvembe 2 eves kislanyom van. De pont olyan ember probal kioktatni aki a csaladjatol tavol nyaral a baratival? Egyebkent 41 eves no. Mindegy.

Gondolom nem tetszik nekik hogy a fonokunk nekem mondta mit kell csinalni. (Nem magam akarom fenyezni) csak ez nekem is feltunt hogy miert nem mondja nekik pedig mellettuk ment el.

Lezarom veluk a kapcsolatot nekem ehhez nincs kedvem sem energiam. Ha kibeszelnek hat legyen magukat minositik le ezzel. A fekete hajuval is megszuntetem a kommunikaciot koszonunk majd es ennyi. Ja es a fekete regen kibeszelte a barna hajut. Tehat ilyen jo a tarsasag.

2018. máj. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!