Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időn belül kell átutaln...

Mennyi időn belül kell átutalnija az állami cégnek a táppénzt? Van e valamilyen szabályzás?

Figyelt kérdés

Tartós betegállományban vagyok sajnos, pár hónapja 14-18 naptári nap után utalják a táppénzemet. A MÁK-tól pár napon belül vissza ér a kiszámolt összeg.

A cégem pénzügye rákérdezésemkor mismásol mellébeszél, átlátszó kifogásokat keres egymásra mutogatással hajtanak el az utóbbi hónapokban.

Eleinte 4-6 napon belül megkaptam.

Nem csesztetem őket heti leadással 4-5 hetenként adom le.


2018. jún. 1. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
ha pár hónapja táppénzen vagy akkor nem az állami cégtől kapod a táppénzt hanem a tb-től, őket kell zaklatnod hogy fizessenek, mert elég elcseszett egy rendszerük van, nagyon sokaknak késnek a táppénz fizetéssel.
2018. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nos úgy tudom ha jól.... de nem biztos.

Leadom az 5hetes papirt.... munkaügyünkre.

Az elküldi a MÁK-hoz aki kiszámolja..(szinte napra ugyan az) visszaküldi a céghez, azt a pénzügy jóváhagyja megnyomja a gombot és az utalódik nekem... a Tb. felé meg a cég rendezi a dolgát.

A pénzügyön múlik mikor hajlandó Micike két vakarás közt utalni. Legalább is igy mondták a cégnél nekem.

2018. jún. 1. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!