Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit illik adni?

Mennyit illik adni?

Figyelt kérdés

Munkahelyen adott egy részleg, kB 20-an vagyunk, mindenki mindenkivel jóban van.

Én csak kereken 4 hónapja vagyok ezen a munkahelyen,még nem baratkoztam össze mindenkivel.


Egyik kollégának a húszból augusztusban esküvője lesz, most a többiek elkezdtek gyűjteni neki.


Mennyit illik beleadni a kasszába akkor ha

-még szinte csak most kezdtem ott

-az adott munkatárssal kB. 2 mondatot ha beszéltem

- anyagilag meg vagyok szorulva olyan tekintetben hogy egy betegség miatt most elég drága a gyógyszerezésem, örülök ha hó végén félre tudok tenni vmit a nyaralásra

- az esküvőre nem kaptam meghívot, de szóban meghívott a szertartásra (lagzira nem)

- megkoszontem, de nem fogok menni (más dolgom van, ami fontosabb)


Mennyit szokás és nekem mennyit illene beleadni a közösbe?


2018. jún. 8. 07:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék semmit, egy szinte vadidegennek.
2018. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Én a hejedben jelképesen adnék 2000 Ftot. Így nem mondhatják, hogy bunkó voltál és nem adtál semmit, de mégsem ment rá a fél fizetésed.
2018. jún. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Éljen a magyar szarrágó mentalitás.

Tudod mit, ne is adj semmit, még véletlenül se.

2018. jún. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha már így alakult, hogy elkezdtek gyűjteni, akkor adj bele kétezret.

Az esküvőre menj el, ha oda-vissza 3-4 óránál több időt nem vesz el.

Megjegyzik az emberek az ilyen gesztusokat. Máshogy áll hozzád egy olyan, aki emlékszik arra, hogy ott te is gratuláltál neki.

2018. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mész, és ezt tudják is, akkor nem kell adni semmit. Én amúgy is utálom az ilyen gyűjtögetést, munkahelyen meg pláne. Kollégák vagytok, nem család vagy barátok.
2018. jún. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Tetszik ahogy a 3. válaszoló végig van sértődve mert a kérdező nem akar pénzt adni egy vadidegen munkatársának.

Éljen a magyar sz#rrágó mentalitás(od) kedves hármas. :D

2018. jún. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék egy idegennek semennyit, főleg ha még jóban sem vagyunk. Attól, mert kolléga, nem kötelessége mindenkinek pénzelnie az esküvőjét, jó eséllyel udvariasságból hívott meg. Ez a munkahelyi gyűjtögetés szerintem gusztustalan, baromi kellemetlen helyzetbe hozzák azokat, akik nem adnak pénzt, mert nem tudnak vagy nem akarnak egyéb okból.
2018. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Pedig a 3-asnak valahol igaza van, meg van szorulva a kérdező és a nyaralási pénzből hiányzik az a 2000 Ft... Csak nekem ellentmondásos ez? 2000 Ft az egy gyros menü egy jégkrémmel a strandon...


Adj annyit amennyit a többiek átlagban, az egy órás szertartásra meg keress megoldást. Új vagy, próbálj beilleszkedni, ne kezdj el már kilógni egyből. Különben fél év múlva itt csodálkozol, hogy miért nem tudsz beilleszkedni, miért nem kedvelnek

2018. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

A munkahelyre az ember dolgozni jár be. Én biztos nem adnék egy fillért sem. Ha ezért nem kedvelnek, és kiközösítenek, az akkor a munkahelyet minősíti, jobb is otthagyni mielőbb.

És el tudom képzelni, hogy az ilyen helyeken majd azt is várják, hogy amikor valakinek születés- vagy névnapja van, akkor vigyél be valami eszem-iszomot, mert ez így szokás.

2018. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0 forintot, esküvőre sem illik menni, nem ismeted
2018. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!