Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hozzátartozó kórházba kerülése...

Hozzátartozó kórházba kerülése mennyiben indok hetek óta tartó távollétre a munkahelyről?

Figyelt kérdés

A kérdésem hogy ha valakinek egy hozzátartozója kórházba kerül az mennyiben indok a több hetes távollétre a munkahelyről?

Mert ha otthoni ápolásról lenne szó az más, oda vagy felvesz az ember egy ápolót ha tudja fizetni vagy otthon van a beteggel 0-24h.

De ha az a beteg kórházban van állandó orvosi felügyelettel akkor miért indok a hozzátartozó kórházi kezelése arra hogy valaki több hetet zsinórban távol legyen a munkahelyéről erre hivatkozva? És a munkáját meg végezheti az aki ott van....



Amikor az én hozzátartozóm szenvedett autóbalesetet és volt az intenzíven meg kórházban hetekig, akkor emiatt 1 napot se hiányoztam a munkahelyről. Pedig én is aggódtam eléggé.

Miért fogadható el hogy valaki 1 hónapot otthon legyen zsinórban azért mert egy hozzátartozója kórházban van?


2018. jún. 14. 17:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatóját kérdezd meg!
2018. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem mindegy neked mikor megy szabira? Ha majd te mész el szabadságra, akkor ő fog szívni, ez ilyen dolog.
2018. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

"Nem mindegy neked mikor megy szabira? Ha majd te mész el szabadságra, akkor ő fog szívni, ez ilyen dolog."


Na állj. Hány napja is van egy kb 30 éves valakinek? 22 mondjuk.

Ebből csak erre az ügyre "elköltött" legalább 20at. És idéán már bőven volt szabin ezt megelőzően olyan kb 40 de inkább 50 napnál jár.... és még csak az év fele van....

WTF??

Hát hány napja van??

Én meg idén még 2 napot voltam húsvétkor szabin többre nem engedtek el.

Akkor ez hogy is van?

2018. jún. 14. 17:21
 4/24 A kérdező kommentje:

Hidd el nekem nyáron ezek után is !! többet lesz szabin mint 2 másik ember együtt... ezt én itt és most írásba adom.

Majd visszajön a nagy betegápolásból addigra jún vége lesz és júliustól indulnak a szabadságolások.

És ő az elsők közt lesz aki elmegy.

Itt most írásba adom.

2018. jún. 14. 17:23
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen megértem a felháborodásodat.

Nálunk is ugyanez megy, hogy van 1-2 ember, aki akkor megy el "szabadságra", amikor akar és addig a többiek ún. szívességi alapon elvégzik a munkáját. Arra hivatkozva, hogy egy csapat vagyunk, segíteni kell egymásnak.

Amikor én EGY napot akartam kérni, akkor azt a választ kaptam, hogy hát sok a munka, nem megoldható...

Na, azóta van az, hogy amikor valaki más munkáját kellene elvégeznem, egyenesen rákérdezek, hogy hivatalos távollét vagy csak szívességi? Ugyanis ha már szívességből dolgozom helyette, akkor hadd tudjam már. És volt, hogy NEM-et mondtam a szívességi helyettesítésre.

Azóta nem vagyok a szívük csücske, de nem érdekel.


A másik, amivel ki tudnak akasztani: akiknek gyerekük van, azoknak nem kell pluszban maradni (amit persze másnak nem fizetnek), ha a gyereke beteg, akkor hetekig otthon lehetnek, szívességivel, mert a táppénz kevés lenne...

Akinek meg nincs családja/gyereke, az rángatható. Hát esetemben most már NEM.

2018. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez ennyire zavar, válts munkahelyet.
2018. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Andizsuzsi ***** válasza:
73%

Az attól függ, hogy ki az a hozzátartozó és milyen állapotban van. Mondjuk egy haldokló szülő esetén teljesen érthető. Feltételezem a hozzátartozó nem vakbélgyulladás miatt van hetek óta kórházban.

Nekem szívtranszplantált a férjem, én sem dolgoztam a műtét után másfél hónapig.

2018. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
szerintem nem itt kell háborogni, hanem a főnöködnél. mi csak jót szórakozunk a hisztin, a problémád meg továbbra se oldódik meg
2018. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:


Az attól függ, hogy ki az a hozzátartozó és milyen állapotban van. Mondjuk egy haldokló szülő esetén teljesen érthető. Feltételezem a hozzátartozó nem vakbélgyulladás miatt van hetek óta kórházban."



Drága Andizsuzsi!

Gondolkodj el az alábbiakon!

Rendben van az egy munkahelyen hogy 1 ember kb azt tesz amit akar, hónapokat lóg el

másnak meg 2 nap szabit se adnak ki?


Hadd kérdezzem meg!

Ha én megtenném azt hogy közölném rokonom kórházba került hű de súlyos hát most én vagy 2 hónapot akkor nem jövök na szevasztok, a melómat meg végezze aki akarja-akkor velem mi lenne?

Úgy vágnának ki mint a fosos....

Akkor elfogadható ez indoknak vajon?

Sztem nem!!

De javíts ha tévedek.

2018. jún. 14. 18:29
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Napi munkaügyis kamu.
2018. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!