Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha sokat köszönhetnétek a...

Ha sokat köszönhetnétek a munkahelyeteken a csapatotoknak, főnökötöknek, akkor nem mondanátok fel egyből? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nyáron lesz egy nagyobb projekt (kb. őszig), és nagy kicseszés lenne most felmondani. Ebben a munkaerőhiányban nem biztos, hogy találnának embert, ha igen, több hónap lenne, mire használható emberré válna, mert nagyon összetett munkakör.

Viszont a tapasztalatotokkal tudnátok találni egy jóval jobban fizető állást is, és egy rahedli helyre tudnátok menni.

Megvárnátok a nyár végét, és nem csesznétek ki a csapatotokkal, vagy váltanátok, mert azért az a 3-4 hónap sem elhanyagolható, sőt... plusz szeptemberre már egy teljesen betanult, próbaidő utáni emberek lennétek.



2018. jún. 14. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

:) Örülök hogy vannak olyanok akik másodlagosan kezelik a pénzt, én azon a véleményen vagyok hogy nem a haverok meg a légkör fog jó életet biztosítani nekem, hanem az az összeg amit hó elején a kezembe fogok, és hogy ez mennyi? Nagyon nem mindegy.


Ha jut mindenre magam körül 200-ból, akkor nem valószínű hogy felborítom a mindennapjaimat 20-30ezerrel többért, arról nem beszélve hogy lehet több az út, talpalósabb munka.


Nehéz elhinni de én 12 óra alatt szarba sem veszem az embereket magam körül és már 4 éve ott vagyok, köszönünk a másiknak, munkával kapcsolatban megkeressük a másikat, de magánéleti dolgokkal nem foglalkozok senkivel.

26F

2018. jún. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is dilemmáztam ezen egy éve. Hasonló helyzetben voltam. Én elmentem kíváncsiságból egy interjúra. A második kört átugorva egyből állást ajánlottak azonnali kezdéssel (mondhatni jól sikerült az interjú), leültem a főnökömmel, átbeszéltük pont ezt a kérdéskört. Jól érzem magam, jó a légkör, rengeteg mindennel foglalkozom, széles körben gyűjtöm a tapasztalatokat stb. stb. Tehát a pénzen kívül nem indokolja semmi a váltást. Egy nap alatt elintézte, hogy ugyanannyit kapjak, mint az új helyen ígértek (elég komoly emelés volt). Azóta sem bántam meg. Most a korábbinál egy még nagyobb projektbe vág bele a cég. Kb. 2 éves dolog. Megint elgondolkoztam ugyanezen. Akarom-e végigcsinálni. Vagy jobb lenne kiszállni mielőtt belekezdünk. Mert elég húzós időszak lesz, nagyon sok melóm lesz, nagy felelősséggel. Viszont a kompenzálás csak a projekt végén lehet esedékes szinte biztosan (vezetői pozíció stb), de úgy vagyok bele, hogy inkább maradok. Akárhogyan is, ha végigcsinálom ezt, olyan referenciáim lesznek, amivel 1-2 napnál tovább nem lennék munkanélküli semmilyen élethelyzetben sem. A cég meg még mindig jó, ahol most vagyok.
2018. jún. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Menj el interjúkra nyugodtan. Ha kapsz egy jó ajánlatot, fogadd el, ne foglalkozz a céggel, hogy kicseszés lenne, az csak egy munkahely. Én is váltottam már többször is több pénzért, a cég meg majd megoldja, az legyen az ő gondja.

A saját boldogulásomat nem fogom feláldozni a cégért, egyetlen esetet kivéve, akkor is csak rövid távon, ha az adott projektben szerzett tapasztalat később még többet fog segíteni. Ilyen is történt már, anélkül nem tartanék most ott, ahol vagyok.

2018. jún. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Augusztus-szeptember az már csak 2-3 hónap annyit simán kibírnék, ha ők korrektek voltak veled szemben, legyél te is az velük. Mondd meg nekik, hogy váltani akarsz, ezért keressenek új embert, de a nyári projekten még itt leszel, mert ez így korrekt.

Nem tudom mennyivel keresnél többet az új helyen nettóban, 100-150 ezerrel? 3*150=450 ezerért megéri inkorrektnek lenni? Elég kisstílű dolog lenne szerintem. Ez egy kis ország, sokat számít, ha mások korrekt embernek tartanak.

2018. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én, ha nem olyan sürgősen kell váltani (pl. egy jó álláslehetőség van, de azt 1 hónapon belül el kell kezdeni), én megvárnám az őszt. De ez csak én vagyok, az én személyiségem, nem szívesen hagynám őket kakiban. Most pont egy hasonló projekten dolgozunk, és ugyan nem tervezek lelépni, de ha erre kerülne a sor, nagyon sokat szívnának vele a többiek, akik nem tehetnek semmiről, és nem érdemelnék meg.

Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy nem fizetnek rosszul, tehát meg lehet a fizuból élni és még pár "luxus"-ra is marad belőke.

2018. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En is a különbözetet számolnám ki hogy mennyit bukok azzal hogy későbbre csúsztatom a váltást es attol függően döntenék.

Ez üzlet. Ők sem hezitálnának ha pl leépitésről lenne szo mert momdjuk beüt valami krack.


Nálunk a korrektség ott kezdődik hogy pl munkatárs is ugy ment el, hogy 1-2 honappal bejelentette előre mert az uj cégtol kapott turelmi időt a kezdésre. Jo munkaerő volt nincs helyette senki, nagy gond hogy elment, de annyira mégsem volt fontos a cégnek ugy néz ki mert fel sem ajánlották hogy emelnék a fizuját hogy maradjon

2018. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!