Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem furcsák ezek az...

Csak nekem furcsák ezek az álláskereső emberek?

Figyelt kérdés
Ex-munkahelyemről többen is kérdezték tudok e máshol jó helyet? Meg én ajánlgassak nekik. Ha találok vmit akkor szóljak . Ez most nekem tűnik életképtelenségnek? Voltam munkanélküli nem egyszer. Nem kértem segítséget senkitől se! Még a páromtól sem. Elmentem munkaügyibe, meg neten keresgéltem és mindig találtam. Most egy pár hónapig tartót és kiakadtak miért nem hosszútávút? Ezt töbsször is felhozták utólag nemrég. Hát mindig mondtam nekik addig jó amíg nem találok mást. Jó a meló jól fizet. De már csak azért is bele kötöttek. Nem húszonévesekről van szó.
2018. jún. 17. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Sok az eletkeptelen ember, akik utaljak a munkahelyuket, de nem allnak neki mast keresni, csak varjak, hogy majd valami jo ajanlat az olukbe hullik. Nem tudom, mi az oka, tele van az internet allasajanlatokkal, havonta lehetne valtogatni a munkahelyeket szinte, amig meg nem talalja az ember azt, ami jo neki...
2018. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Nézd a másik oldalt is. Nagyon sok állást nem hirdetnek meg, csak belső infó van arról, hogy keresnek valakit egy-egy pozícióra. Ezz meg csak belsős tudja, más nem. Persze könnyebb életképtelennek titulálni másokat az önzetlen segítség helyett, de lásd be, te is kerülhetsz ilyen helyzetbe, ha így váltogatod a munkahelyeidet.
2018. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

A másik típus a külföldre készülő ember, aki nem néz utána dolgoknak, nyelvet sem tanul, mert minek, majd a kint élő haver elintéz neki mindent, majd egy örök életre szóló Kánaán várja, mikor kiérkezik. Aztán meg pofára esés, és visszakoccolás.

Én önmagában véve röhejesnek tartom, amikor megkérdezik, hogy tudok-e itt, ahol élek, valami munkát. (Az meg finoman szólva irritáló, amikor egy rövid Facebook-üzenet mindössze ebből áll, és ráadásul olyantól, aki nem is közeli ismerős.) Igen persze, tudok. Még azt se tudja az illető, mikor jönne ki, de nem gond, azon a helyen majd fenntartják neki a munkát az idő végezetéig. Hogyne, ez már csak így megy, kerítés meg kolbászból.

2018. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Munkaügyi központ?


Na az szép hely.


Én most 1 éve vagyok egy helyen, előtte 1 évig kerestem állást, tipikus elmentem az interjúra, majd mondták hogy jelentkeznek, persze azóta várom.


Amúgy mire ide felvettek vagy 100.000 levelet küldtem különböző cégeknek.

2018. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmesélem az egyik sztorimat. Jelentkeztem egy helyre és beadtam az önéletrajzom. Kollégám egy barátja annál a cégnél dolgozott ahová én jelentkeztem és beajánlotta a kollégámat arra a pozícióra, valamivel azután hogy én már elküldtem oda az önéletrajzom. Nekem még csak nem is válaszoltak, a kollégámat viszont felvették egyből.

Ezek sajnos így mennek.

2018. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Életképtelenek. Végső esetben kérnék segítséget. De az már tényleg olyan helyzet lenne. Aki akar talál munkát. Nem kell ülni és várni otthon hogy maaaaaajd visszajeleznek meg havonta kb egyszer küld a munkaügyi központ ajánlatot. Neki kell ülni. A legjobb ha vki magáról tesz fel hirdetést és kb 3-5napon belül már új helyen kezd. Dehát kb itt kezdődik az érettség. Nem ott hogy folyton nyaggatjuk az embereket, mert ugye az könnyebb, facén üzit írni stb. Akarat és elszántság. Na meg felnőtt gondolkodásmód. Nem is értem az ilyen emberek hogyan élnének meg a hegyen is? Úgy hogy sehogy!
2018. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy akik azt mondják könnyű, hol laknak?
2018. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az életképtelenés megint megy, inkább a sok észkombájn gondolkodhatna kicsit, hogy vajon miért is csinálják ezt az álláskeresők.


-JÓ munkahelyet szeretnének, tudod, nem olyat, ahol prolik között kell dolgozni éhbérért

-vagy szeretnék, ha te vagy ismerősöd beajánlaná, ergo protekcióval jutna be, mivel sajnos még ma is így megy sok helyen


ahhoz meg külön gratulálok, h még párodtól sem kértél segítséget. te egy hős vagy.

2018. jún. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én még mindig várom a választ, hogy azok akik azt állítják havonta lehet munkát találni JÓT, azok hol laknak.
2018. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8: Még mindig jobb (ideiglenesen) prolik között gályázni, mint 25 ezres szocisegélyen vegetálni. Vagy ha valaki mégis ezt választja, akkor ne panaszkodjon!


9: Ki írt olyat, hogy havonta lehet jó munkahelyet találni? Azt írja, hogy havonta is lehet váltogatni, amíg meg nem találja az ember a megfelelőt.

2018. jún. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!