Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok tenni ebben az esetben?

Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egy irodában dolgozom, ahol szerdán bekapcsoltuk a klímát. A klíma bekapcsolása után borzasztó bűz lett az egész irodában, így megkérdeztem a főnököm, hogy mikor volt a berendezés utoljára kitakarítva. Közölte, hogy eddig még soha. A helyzet az, hogy en penteken influenza szerű tüneteket kezdtem el mutatni, majd mára teljesen lebetegedtem. Egyértelmű számomra a tüneteim alapján, hogy a klíma fertőzött meg.


Mit tudok tenni a munkahelyem irányában a probléma megoldására? Hogyan jelezzem azt, hogy azonnal ki kellene takarítani a berendezést? Milyen lehetőségeim vannak?



2018. jún. 18. 00:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem állj a főnököd elé, és mond meg egyenesen és nyíltan, hogy szerinted a klíma miatt kerültél betegállományba, és hiába épülsz fel, ha visszamész dolgozni a klímás helyiségbe, újra meg újra visszafogsz esni, ezért szeretnéd kérni, a klíma kitakarítását.


egy jó vezető megérti ezt és hamar intézkedik az alkalmazottai érdekében :)

2018. jún. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanezt javaslom. Ha más kolléga is megbetegedett (akár csak megfájdult a torka), akkor legyen ő is ott, és annak nagyobb nyomatéka lesz.

Egy közepesen normális főnök rájön, hogy jobban jár, ha évente egyszer kitisztíttatja, mintha a dolgozói egész nyáron betegek és nem termelnek.

Egy egészen normális főnök persze eleve kitakaríttatná a klímát évente.

2018. jún. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha más nem betegedett meg akkor nyilván nem a klímától volt. Viszont ahogy írták, bemész, elmondod, megkéred stb. Ezen nincs mit bonyolítani
2018. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!