Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nyári diákmunkát szeretnék...

Ha nyári diákmunkát szeretnék beszámíttatni a munkában töltött időbe, akkor mit kell igazolnom? A munkavégzés tényét, vagy a járulékfizetést?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha a nyugdíjba akarod beszámíttatni akkor egyiket se, mert nem számít bele. Nyugdíj járulékot se kell diákmunka alatt fizetni. Elég durva lenne ha fizetés nélkül megkapnánk az előnyöket.
2018. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahol én dolgoztam tavaly diákmunkán az önkormányzat által, az beleszámít a munkával töltött időbe. Kiküldték egy nagy borítékban a szükséges papírokat, rendesen kellett adóbevallást is leadnom, illetve nyugdíjjárulékot is fizetnem...

23N

2018. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az nem diákmunka volt. Normálisan dolgoztál. Csak mellette diák voltál.
2018. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Dehogy dolgoztam normálisan. Tavaly még egyetemre jártam és nyáron egy hónapot dolgoztam az önkormányzat által. Diákmunka volt,mivel minden hónapban megszervezik ezt, és aki jelentkezik tuti dolgozhat egy hónapot. De mondom rendesen le van vezetve hogy milyen járulékokat fizettem, és a NAV küldte az adóbevallást is.

Bírom hogy leírom normálisan ami volt de belém kell kötni. Biztos ide járok ilyeneket kamuzni.

2018. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 24. 20:16
 6/6 Dudok Andrásné ***** válasza:
Amiből vonnak nyugdíjjárulékot minden beszámít a nyugdíjba!Azok az évek nem vesznek el,40év múlva is ott van ki hol dogozott,mennyit keresett?
2018. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!