Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha vannak olyan kollégáim,...

Ha vannak olyan kollégáim, akikkel nem tudok miről beszélgetni, az az én hibám? Unalmas vagyol? Vagy ez mindenkivel előfordul?

Figyelt kérdés
2018. jún. 19. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha vannak mások akikkel jól kijössz, akkor szerintem nem fontos ha vannak akikkel meg nem. Nem feltétlenül vagy unalmas, egyszerűen annyira különböztök hogy nem találtok közös témát, nekem is vannak ilyen ismerőseim illetve olyanok is akikkel meg bármiről el tudok beszélgetni.
2018. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj azokkal az emberekkel az időjárásról.


Pár példa:


1. itt a nyár jaj de meleg van, nemde?


2. Télen: itt a tél jaj de hideg van, hát nincs igazam?


Probléma megoldva nem?

2018. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszi!

Utolsó, pont kb. ennyi az összkommunikáció, amit írsz, azokkal, akikről írtam. Szerinted az időjárásról órákat, vagy akár perceket lehet beszélgetni? Most aztán feltaláltad a spanyolviaszt.

2018. jún. 19. 19:03
 4/12 anonim ***** válasza:

Viccesre akartam venni a figurát, azt akartam írni hogy akivel nem tudsz mert nem lehet beszélgetni, na az ilyet annyira nem is kell erőltetni.


És nem kell emiatt rosszul érezned magad.

2018. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oké, bocsi, csak tényleg kíváncsi voltam, hogy mással is előfordul-e, hogy nem tud beszélgetni egyes emberekkel, vagy csak én vagyok szerencsétlen.

Vannak, akikkel én is jókat tudok.

Viszont a kérdés azért volt, mert például szerintem múltkor is tök jól elbeszélgettünk a szomszéd, lépcsőházunkban lakó sráccal, de tényleg, csend sem volt, egyoldalú sem, utána pedig azt mondta rólam, hogy velem nem lehet miről beszélgetni....

2018. jún. 19. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem két eset van:

1.nincs közös témátok

Ha megfigyeled, hogy miről szeretnek beszélni sokat akkor hasonló vagy témabeli dolgokkal fel tudsz készülni. Pl. előző munkahelyemen 3 nagy téma volt: alkohol-buli,mások lenézése, munkával kapcsolatos negatív dolgok.

Mivel egyik sem érdekelt ezért nem szóltam hozzá semmihez, amiket én kezdeményeztem azokhoz meg ők nem tudtak hozzászólni.

2.nem is akarnak veled beszélni

Felhozod a világ összes témáját, tudod mit szeret, de csak aha aha és hallgatás a vége. Nem vagy szimpatikus, van amit jobb nem erőltetni.

2018. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy látszik a munkahelyeken tényleg csak ezek a témák vannak (nálunk is).

És engem sem nagyon érdekel.... Más témákról szívesebben beszélgetek.


Visszatérve a srácra, akit írtam, vele téma is volt, folyamatos beszélgetés, mégis ezt mondta rólam. Szóval nem értem.:(

2018. jún. 20. 12:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy A.csak te hitted, hogy jól ment a beszélgetés? B. attól is függ hogyan végződött a beszélgetés.

Milyen volt a testtartása? Nem akart lerázni a beszélgetés során? Pl. folyamatos apró léptekkel hátrált

Lehet más témák érdeklik igazából és amiről beszélgetettek az neki unalmas volt.

Szó szerint így mondta, hogy veled nem lehet semmiről beszélgetni? Vagy csak vissza hallottad valakitől? Előbbi lerázásnak tűnik, utóbbi nem is biztos, hogy igaz.

Mi zavar jobban, hogy nem tudsz emberekkel tartalmasan beszélgetni? Vagy, hogy kifejezetten a sráccal nem tudsz, de szeretnél?

Lehet úgy csinálni, hogy érdekelnek azok a témák amik valójában nem és akkor kialakul egy lendület amit tovább tudsz vinni más irányba. Ha a srác akkor többet kell megtudnod róla.

2018. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Inkább ő kereste az én társaságomat.

Nem akart lerázni.

Amúgy meg nem érdekel, mint férfi. Szerintem nem is utalok rá sehol. Egyszerű szitu volt.

Azt meg nem hiszem, hogy én mikor én úgy éreztem, hogy gördékeny az egész, meg hülyéskedünk, közben ő szenved. Mert azért na.

2018. jún. 20. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
":(" Ez alapján feltételeztem, de nem lehet hogy neki viszont te bejöttél? És mivel nem jól alakultak a dolgok ezért megharagudott.
2018. jún. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!