Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is rühelli a céges bulikat?

Más is rühelli a céges bulikat?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen minden évben kétszer van céges buli, egyszer karácsony előtt, egyszer meg nyár elején, ilyenkor vagy valami csapatépítő kirándulás, vagy pincebuli a főnöknél.

A részvétel ugyan nem kötelező, de "ajánlott", én viszont amikor csak tehetem, kihagyom ezeket az eseményeket.

Egyrészt nem szeretném még a szabadidőmet is azoknak a társaságában tölteni, akikkel amúgy is rengeteget vagyok összezárva, nap mint nap.

Másrészt ilyenkor mindenki haverkodik mindenkivel, megy a bájolgás, aztán hétfőn meg folytatódik a szokásos fúrás, áskálódás, megspékelve azzal, hogy felemlegetik, pár pohár ital után ki mit tett/mit mondott a bulin, kibeszélik egymást.

Szerintem ez az egész céges-buli dolog nem más mint megjátszás, kamu jópofizás. Semmi építő jellegű dolog nem történik, ami valóban összetartaná a csapatot, hisz a munkahelyen minden úgy megy tovább, mint eddig.

Bár lehet, hogy csak a mi cégünknél van ez.

Ti hogy vagytok ezzel? Más is utálja a céges bulikat, vagy valahol ezek tényleg a szórakozásról és a barátkozásról szólnak? Jöhetnek az indokok, hogy miért utáljátok, vagy szeretitek!



2018. jún. 20. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Én nem szeretem, vagy ha megyek és tehetem, félrevonulok, elvagyok egyedül a világomban. De alapból az ilyen összejárós bulikat nem szeretem.
2018. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

A céges buliknak, meg a csapatépítőknek igazából multi cégeknél van értelme. Itt több ember is lehet ugyanazon munkakörben, akiket csak a munka köt össze, és fontos lehet a kooperáció.

A jó magyar cégkultúrában inkább a karácsonyi ebédnek, vagy majálisnak, gyereknapnak van értelme: az ember elmegy a párjával, gyerekeivel, nem lép ki a komfortzónájából.

2018. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Talán munkahelyet kellene váltanod. Én mindig jól szórakozok mert jó a társaság
2018. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
En is szeretem, mi munka utan is sokszor osszeulunk sorozni, joban vagyunk. 26/N
2018. jún. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden szavaddal egyetértek, de nálunk kötelező, mivel mindig meetinggel kezdődik. Én soha egy korty alkoholt sem iszom ilyen bulikon, lehetőleg semleges témákról beszélek, és amint lehet, lelépek. Általában az elsőként távozó egy-két ember után.
2018. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint gyűlölöm az ilyen szitukat..."rákényszerítenek" (mert mint mondtad, ajánlott ott lenni), hogy olyan emberekkel jópofizz akikkel lehet, hogy nem is vagy jóban, vagy életetekben 1 szót sem beszéltetek a köszönésen kívül. Egy ilyen csapatépítőn vettem részt, amikor egy áruházban dolgoztam, hát nagyon szar volt. Már magától a szótól is rosszul vagyok, hogy "csapatépítő". Bár én nem csak ezt utálom, hanem magát a munkahelyi környezetet is eléggé...nem szól másról, mint egymás kipletykálásáról, szarkavarásról, a másik életében való vájkálásról. Bocsi a negatív gondolatokért, de ezt érzem. Szánalom a köbön :)
2018. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

"Talán munkahelyet kellene váltanod. Én mindig jól szórakozok mert jó a társaság"


Hiába váltana munkahelyet, hidd el, a kérdező ott sem érezné jól magát. Te viszont a saját munkahelyeden meg a kérdező munkahelyén is jól éreznéd magad.

2018. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6-os: tökéletesen leírtad a helyzetemet. Az én munkahelyemen is ugyanez van, ezért sem szeretek velük együtt lenni többet, mint amennyi a kötelező munkaidő.
2018. jún. 20. 20:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkahelyemet pont ezért hagytam ott, mert egyre több ilyen és hasonló jellegű esztelenség ment. Csapatépítő verseny nálunk utoljára nem ajánlott volt, hanem szó szerint kötelező és a programok x%-án részt kellett venni. Gondoltam, hogy megpróbálom bejelenteni ezt valahová, de akkor szorult helyzetben voltam. Ráadásul a programok nagy részét retardáltak találtak ki: zsákban ugrálni miközben vizes tál a fejen, seggen csúszni, énekelni banánnal a szájban. Mivel mindenki totál részeg volt és amúgy is szürke kisegérnek titulált mindenki csak az elején dartsoztam és ennyivel megúsztam nem vettek észre.

Aztán nőnapon verseket kellett kitalálnunk és előtte leadtak egy listát a női kollégák, hogy kinek pontosan mit kell venni és milyen értékben ~8000huf/fő.

Havonta a kisfőnökkel el kellett menni ebédelni ami arról szólt, hogy itatott mindenkit kivéve saját magát.

Mikulás buli, gyereknap, céges évforduló, őszi búcsúztató....te jó ég

Ráadásul csak 4 beszédtéma létezett: alkohol,buli,másik kibeszélése a háta mögött, a munka ócsárolása.Egyik sem érdekel.

Hálát adtam a jó égnek amikor utolsó nap kisétáltam a portán és nem kellett többet vissza mennem.

2018. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
En szeretem oket. Nalunk jo a tarsasag es mi is gyakran osszeulunk nehanyan hetvegen valahol, ceges buli sem kell hozza, csak utobbinak van egy plusz hangulata, meg arra eljon nehany olyan ember is mindig, akiket birunk, de annyira nem eljarkalosak, igy a random hetvegi “bulikbol” kimaradnak.
2018. jún. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!