Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állatorvosi egyetem, vagy...

Állatorvosi egyetem, vagy bűnügyi nyomozó a NKE -n?

Figyelt kérdés

Válaszút előtt állok, mindkettő munka érdekel. Az állatorvosival régebb óta szemezek, a választásom fő szempontja a munka hivatás jellege, egy olyan munkát akarok végezni, amire ha rágondolok, akkor érezzem magamban, hogy adok valamit a világnak és egy olyan ügyért dolgozok ami túlmutat magamon.

Nemrégiben viszont elkezdett érdekelni a bűnügyi nyomozó állás, ugyanis ez talán mégjobban beleillik a fönt említett kategóriába, ugyanakkor az is egy változatos és izgalmas munkának tűnik, és tisztában vagyok a lehetséges hátrányaival is. Még válthatok az utóbbira, de akkor a következő évben másra kell koncentrálnom mint eddig, ugyanis eddig a bioszra tanultam sokat (középiskola után vagyok, és halasztok egy évet).

Megéri váltani a célt szerintetek? Ti melyiket választanátok?



2018. jún. 24. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az állatorvos az tudom, hogy őrült hiánycikk..


és az is lesz egy jó darabig úgyhogy emelkednek a bérek..

2018. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
43%

Ha az állatorvosi jobban érdekel, akkor maradj annál.

De viszont,ha megtetszett a bűnügyi nyomozó(ami tényleg, már az első fizetésben is jól keres, ezzel nem azt mondom, hogy az állatorvos nem jól keres,sőt..) , és már jobban érdekel , mint az állatorvosi ,akkor nyomozónak menj, mert fent írtad, hogy:

" egy olyan munkát akarok végezni, amire ha rágondolok, akkor érezzem magamban, hogy adok valamit a világnak és egy olyan ügyért dolgozok ami túlmutat magamon".

Tehát, akarod majd szeretni a munkádat, és így nem a pénz az első, mert ha csak a pénzért dolgozol, akkor előbb-utóbb megutálod a munkádat.


A nyomozóhoz is kell biológia, az Akadémián jól jöhet belőle egy közép-esetleg emelt szint.

De nem olyan szinten kell, mint az Orvosi Egyetemhez.

Én nem bántam meg, hogy a bűnügyi nyomozót választottam, (most végeztem a nke-n ) októbertől fog alkalmazni az egyik rendőrkapitányság. Jelenleg egy-két nap kell bemennem, meg nézni az irodát, önéletrajz....

Nem érte meg halasztanod egy évet..


Így a testnevelésre kell koncentrálnod, a biológia maradhat, amire még koncentrálsz, meg az Akadémián lesznek olyan tantárgyak, amiket se általános,-sem pedig középiskola NEM tanít. Ilyenek például a pszichológia, egy-két tétel..

Izgalmas nyomozónak menni!

De ha nem vagy fit tesiből, nem gond, kezdj el ezalatt az egy év alatt edzeni. Fokról fokra..


Remélem, hogy tudtam segíteni.Sikeres pályaválasztást!

2018. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segített. Úgy néz ki az utolsó érettségi után az nke re kezdek készülni. A testnevelési követelmények megvannak. Addig még nyitott vagyok más véleményekre is.
2018. jún. 25. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Állatorvos pro: izgalmas; segíthetsz az állatokon; sokat kereshetsz; hiányszakma

Kontra: sokszor kell állatokat elaltatni; a gazdáikkal (is) tudni kell bánni; néha hibázhatsz vagy nem tudsz megmenteni egy állatot, ami megterhelő lehet lelkileg

Nyomozó pro: izgalmas; van presztízse; kiszámítható életpálya

Kontra: az államnak kell dolgoznod (ki vagy nekik szolgáltatva); lehet, hogy nem fog tetszeni a hierarchia; lelki terhelés; külföldön lehet, hogy nem tudnád hasznosítani (más szabályok, rendszer, stb.)

2018. jún. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi izgalmas benne? Fotelből felböfögött baromságok.
2018. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!