Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » CNC gépkezelő mennyire jó...

CNC gépkezelő mennyire jó szakma, jól lehet vele keresni, érdemes elvégezni? Kinek milyen tapasztalata van róla?

Figyelt kérdés

2018. júl. 1. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
jónak jó szakma de egy idő után rohadtul unalmas lesz! én kb 10 évig dolgoztam egy kis cégnél CNC gépen! aztán meguntam!
2018. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
keresni azt lehet, csak találni nem biztos, hogy fogsz. tesóm ebben dolgozik, és minimált kap, közben meg majd megszakad a munkában... (aztán lehet, hogy a cég a nagyon rossz ahol van)
2018. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Most ahol dolgozom, járunk ilyen helyekre gépet szervizelni.


Azt látom hogy nagyon sok ilyen cég van, van amelyik nagyobb és mondjuk van web oldala is, de vannak vidéken kisebbek amik lehet "be sincsenek jelentve", de munkát adnak akinek kell.


Na azt akartam mondani nem tudom mennyit keresnek akik ebben a szakmában dolgoznak, de elhelyezkedéssel biztos nem lesz gondod, mint írtam van egy rakat ilyen cég.

2018. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A gépkezelő kvázi csak pakolja a gépet, mint egy betanított munkás. Nagyjából tudja kezelni a gépet, de nem bíznak sokat rá. A gépbeállító tanfolyamot érdemes elvégezni, ők már nem pakolják a gépet, de ehhez kell a gépkezelői végzettség.
2018. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

van cnc-s ismerős aki 200000 nettót keres,

van egy pályakezdő az Audinál nettó 900.000 ~ért meg van egy német haver 20 évvel a háta mögött, ő havi 4.500.000-val megy haza

2018. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen hülyén vannak az elnevezések. Ha rákeresel a gépkezelőre (és még tucatnyi szinonimát használnak) csupán "zöldgombos" melókat ad ki. Ebben sok örömöd nem lesz, de nem is kell hozzá semmilyen végzettség. Szimplán csak bepakolod az előgyártmányt egyszerre akár több gépbe is, elindítod, kiveszed és lefújod. Újra és újra és újra. Jobb esetekben mérsz is és korrekciózol, de ennyiben ki is merül.

Legtöbb helyen teljesítmény alapú a bérezés, így az adott normához igazodva arányosan többet kereshetsz, ha megtolod a tempót.


Viszont van "CNC gépkezelő" képzés, ehhez szükséges fémipari szakma megléte (gépi forgácsoló, gépgyártás-technológus...), mivel ráépülő. Ez szokták általában a "gépbeállító" munkakörrel azonosítani. Bár vannak helyek, ahol külön indítanak saját gépbeállítói képzést a meglévő vezérlésekre, viszont kevesebbet ad, mint egy CNC gépkezelő. Ennél azért már triplája a fizetés.


Ezen kívül van még egyedi/kisszériás termelés, ahol az adott munkadarabot te gyártod le, de a programot is magadnak kell megírnod.

2018. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 ElCondor válasza:
Itt Győrben nettó 1500 órabérért vesznek fel gépkezelőket, igaz minimálbérre bejelentve, de állják az albérletet is.
2018. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kolléganöm két fia ebben dolgozik ( jóban vagyunk, járok hozzájuk, ismerem öket).


A nagyobbik kb 5 éve dolgozik ugyanott, azt mondta 240et megkap, tuloraval több.

A kisebbik tavaly végzett, azota dolgozik másik cégnél, ö 220at kap.


De mindketten gyárban, müszakokban.

2018. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Souky válasza:
A barátom egy osztrák fegyvergyárban cnc-n dolgozik. Ő írja a programot és ő helyezi be a gépbe a vasat.3 éve van kint,tavaly év végén vett egy házat Alsó-Ausztriában.Igaz,németül jól beszél.
2018. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sensei Péter válasza:

Én cnc-s ként dolgozom több mint 20 éve. Nagyon sokat kel dolgozni több váltásban.

Ha szeretsz szerszámokat késziteni gépeken keresztül akkor nem unalmas.

Sok matek kel hozza és jó eszed kel legyen hozza.

Nagyon jól lehet keresni vele és sok munkahely is van belöle.

Ha autogyárban dolgozol akkor még izgalmas is lehet.

Csak sajnos nem tudod a cégen kivül felhasználi. Peldául a villanyszerelő a saját villanyát is megtudja szerelni ezért nem kel hivjon jó sok pénzért szakembert+feketén is dolgozhat egy kis plusz pénzért. De a cnc-s csak a cégen belül tudja használni. Én azt mondom tanuld ki a cnc szakmát és meléje felnötképzésbe majd mondjuk a villanyszerelőt vagy a viz-gáz szerelőt

2019. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!