Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkoholista pultust kihasználó...

Alkoholista pultust kihasználó tulajdonosal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Direkt alkoholista alkalmazottai vannak az általam megismert kocsmának azért mert így a tulaj el tudja érni azt, hogy szinte semmit ne kelljen fizetni-e az alkalmazottjainak .Természetesen a kapott jattot is bezsebeli mivel azt is már elfogyaztotta. Az ilyen etikátlan vislekedéssel mit lehet tenni?

2018. júl. 4. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarsz tenni ez ellen? Mi közöd hozzá? Mindenkinek szíve joga a saját életét tönkretenni, és ha nem dolgozna ott, akkor máshol inna egész nap.
2018. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy nem tudom. Csak bosszantó hogy vannak ilyen gátlástalan és ostoba emberek. Ez olyan mint mikor kecskére bízod a káposztát aztán elvered a kecskét mert megette a káposztát...
2018. júl. 4. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:

A főnök nyilván levázolta nekik, hogy két lehetőség van: 1. Maximális fizut kapnak, de akkor nem fogyaszthatnak 2. Fogyaszthatnak, de akkor azt levonják a fizuból

Innentől a döntés az alkalmazottaké. Hol itt a kihasználás? Ez olyan dolog, mint amikor egy vállalati étkezdében mosogattam, akkor ott volt a lehetőség, hogy én is kajálhatok, de akkor azt levonják a havi fizuból. Nem éltem vele, de ha éltem volna, az sem lett volna kihasználás.

2018. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Itt talán a hülye alkoholisták szorulnának segítségre. A főnök nagyon is jól csinálja.
2018. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy alkesznak nyilván kisebb a bérigénye. Innentől pedig nem kérdés, hogy kit fog alkalmazni a tulaj.
2018. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ezt csúnya élelmességnek hívnám. És persze van benne mégis kihasználás: tudatosan kihasználja a szenvedélybeteg függőségét, kisértésbe hozza, hogy fogyasztásra bírja, és valóban kisebb a bérigényük.


Amúgy szerintem munkavédelmi felügyeletnek is lehet jelenteni, vagy nem tudom.

[link]

2020. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!