Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti támogatnátok az örök...

Ti támogatnátok az örök bentlakásos munkahelyek bevezetését a gyárakban?

Figyelt kérdés
A dolgozók rendesen ott laknának, nem mennének haza hétvégén, ez lenne az otthonuk. Lennének nagy hálótermek, étkezde, pár szórakozási lehetőség. Mindez egy kerítésen belül a céggel. A dolgozókat reggel a főnök ébresztené sípszóval, munkaidő nem létezne, csak napi teljesítendő mennyiség. Aki igyekszik az letudná 8 óra alatt és maradna ideje szabadprogramra, aki kávézással, cigizéssel töltené az időt annak akár 16 órát is dolgoznia kellene, amíg be nem fejezi a feladatát. Mivel a cég biztosítja a lakhatást, étkezést, ezért csak pár tízezret kapnának kézhez, amolyan zsebpénzként. Nem lenne többet sumákolás, kamu táppénz, a főnökök ellenőrizni tudnák a "betegeskedőt". Lenne egy meghatározott esti takarodó idő, amire mindenkinek vissza kell érnie a külső programokról, hogy biztosan kipihenje magát a másnapi munkakezdésre. A cég területén 0-24 ben tilos lenne az alkohol, drogfogyasztás, szexuális életet is csak úgy élhetnének, hogy abból terhesség ne legyen, ha bekövetkezik azonnal kilakoltatnák a nőt. Hétvégén szabadprogram lenne, kivétel azoknak akik nem teljesítettek jól a héten, ezt mindig megszavazná a főnökség, nekik hétvégén is dolgozniuk kellene. Ha így lenne, nem lenne ennyi hajléktalan, éhező, nélkülöző ember. Aki vállalja hogy e szerint él, annak biztos fedél és étel lenne a jutalma.
2018. júl. 5. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
ettől ugyan nem lenne kevesebb hajléktalan semmivel.
2018. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Tól sok disztopikus regényt olvastál, nagytesó?
2018. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Megsértődnél, ha mocskos fasiszta baromnak neveznélek? Nem jut eszembe ennél jobb elnevezés.
2018. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - bár én nem értek a témához - nem lenne jó, legalábbis nem így. Kicsit rabszolga jellege van a dolognak, mármint nem mindegy, mikor fekszik le valaki, ha ugyanúgy tud teljesíteni? Ilyen fizetéssel pedig nem sokan költöznének be.
2018. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Te leélnéd az életed egy börtönben? Mert ez kb. azzal egyenlő.
2018. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#4:

Az emberek biztos a kormány által lennének ilyen "Orwell-üzemekbe" behajítva. Aki nem akar dolgozni, azt meg elviszi a nagy fekete Csajka. :D

2018. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Miert epitene ki egy ceg ennyi mindent? A koltsege annak amit leirtal baromi nagy foleg gyaraknak amiknek nincs is hatalmas profitja. Sokkal jobban megeri inkabb olyan bert nyujtani amiert versenyeznek a munkavallalok es feltik elveszteni az allasukat. Ez jobb modszer termelekenyseg novelesere mint a barakkozgatas amit te mondasz. Arrol meg nem is irtal, hogy kulon biztonsagi oroket kellene fogadni meg minden mert ha osszezarsz 50-60 ferfit ott bizony balhe lesz.
2018. júl. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mai napig léteznek munkásszállók, vállalati lakások, a 8 órás munkaidő átlag 10-12 órát jelent, a céges sportolási/kikapcsolódási lehetőség szintén a gyárhoz közel... amit leírtál abból csak a kerítés láthatatlan, de ott van az is, hidd el, a hosszúlejáratú juttatási csomagokban.

Ami nekem néha hiányzott, hogy néha mégis bent aludtam volna, mert le lehetett csúsztatni az órákat, így volt, hogy haza is csak aludni jártam, örültem volna hogy megspórolok 3 órányi utazást naponta, hogy 6 órát alhassak, aztán mehessek megint 12-14 órázni.

2018. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Aki vállalja hogy e szerint él, annak biztos fedél és étel lenne a jutalma."


Mint isten nem ? Nekem Szabad élet szabadság, vakarom a Bahamákon, neked meg ez, ennyi a jutalmad, fedél meg kaja, érd be ennyivel. Ne akard hogy csúnyát mondják.


Léteztek, léteznek katonai városok, csak katonák és a családjaik számára kialakított, felépített, mindennel felszerelt kis "mű városok" (Amerika). Na de azok amikor kimenőt kapnak, jaguárral, meg Lincolnnal dörgetnek ki onnan, és mennek pecázni hawaira .

2018. júl. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"...szexuális életet is csak úgy élhetnének, hogy abból terhesség ne legyen, ha bekövetkezik azonnal kilakoltatnák a nőt."


Tehát, aki odamegy dolgozni, az lemond arról a jogáról, hogy valaha is megszaporodjon? Esetleg sterilizáltatnia nem kell magát? Bocs, de ez egy jó nagy marhaság.


És mi a helyzet, akkor, ha valaki a kelleténél egy kicsit jobban kirúg a hámból a hétvégi kimenő alatt, és úgy érkezik vissza? Akkor azt majd megszankcionálják, megbüntetik valamilyen módon? Ergo nem csinálhatja azt a szabadidejében, amit szeretne?


Ez egy orwelli falanszter lenne, nem egyéb. Nemhiába, én írtózom a kényszerösszezártságtól, suliban koleszos sem lettem volna semmi pénzért.

2018. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!