Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

19éves vagyok, halasztanom kellett az érettségit egy elutazás miatt, így csak augusztusban fogok menni.

Szüleim válnak, anyum költözk aszüleihez, munkahelye nincs. Apumnak van, elég jó. Viszont, ha anyum megy akkor én sem maradok, mert apum miatt van minden.

Viszon így kénytelen vagyok munka után nézni.

Valami tanács?


2018. júl. 5. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Bárhogy is döntesz az legyen az első, hogy leérettségizel (ha más nem esti gimibe mész). Érettségi nélkül nem lesz top fizetésed. Igaz érettségivel sem biztos.
2018. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani, hogy neked tanulnod kell, és készülnöd az augusztusi érettségire.


Menj anyuddal a nagyszülőkhöz. Édesanyád ha folyamatosan keres munkát, akkor belátható időn belül találni is fog. Legrosszabb esetben meg legfeljebb a nagyszülőkre lesztek utalva. EGYETLEN HÓNAP EREJÉIG ez a nagyszüleidet sem fogja zavarni szerintem egy normális családban.


Mert miután leérettségiztél, utána tudsz majd (diák)munkát vállalni, és az abból keresett pénzzel könnyen vissza tudod fizetni a nagyszülőknek azt a hónapot, amég egyedül kellett fizetniük a dolgokat, illetve édesanyád is vissza tudja adni majd a fizetésből.


Szerintem itt nagyobb volt a füst, mint a láng. Nem egy áthidalhatatlan probléma ez. :)

2018. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Erdélyi vagyok, itt nincs diákmunka. Édesanyám 50 éves, ebben a korban nem veszik már fel sehova. Régen tanár volt.
2018. júl. 5. 17:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben meg azt tudom mondani, hogy ha lehetőséged van rá, akkor - egy kis időre - próbálj meg a Balatonon munkát vállalni. Amikor nagy a forgalom, jól fizetnek, és adnak ott szállást neked, így ott tudsz maradni huzamosabb ideig is.


Plusz infó: Tapasztalatból mondom, hogy egy hét alatt bőven fel lehet készülni az érettségire. Én hasonló problémák miatt egyetlen napot sem tudtam tanulni, mégis nagyon jól sikerült az érettségi.

2018. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az azigazság, hogy már csak a román van hátra, arra nem tdutam elmenni. A többi megvan és jól sikerült. Viszont rom-nból nagyon nagy az anyag, nálunk a román irodalmat is úgy kérik, mint amagyart. És jelenlegi állapotom mellett képtelen vagyok koncentrálni.
2018. júl. 5. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom már pontosan, nálatok hogy megy az osztályzás, ha jól tudom, másképp vannak a jegyek, de egy "kettest" tuti hogy össze tudsz szedni. Ne aggódj emiatt, ne stresszelj!
2018. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Sajnos a "kettes" az nagyon nehéz. Ha az irodalom nem megy, akkro gyakorlatilag lehetetlne, miveé magyar városban nem tudunk megtanulni románul. :)

2018. júl. 5. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!