Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha rabszolga lennél, mit tennél?

Ha rabszolga lennél, mit tennél?

Figyelt kérdés
Szolgálnád az uraidat életed végéig vagy fellázadnál ellenük és elpusztítanád őket. Teljesen életszerű a kérdés. A rabszolgaság mindig is jelen volt az emberiség történelme során.

2018. júl. 13. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Fellázadnék. Ki tenné tönkre így az életét rabszolgaként.
2018. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1: Ha fellázadsz, valószínű, hogy meghalsz. Ez neked problémát jelentene?
2018. júl. 13. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az vegyük figyelembe hogy ha egy lázadó rabszolgát elfogtak élve akkor az nem úszta meg annyival hogy kivégezték, általában elég alaposan meg lett kínozva mire meghalt, szóval a lázongás sem olyan kecsegtető mint amennyire logikusnak hangzik.

Jó kérdés, nem vagyok benne a helyzetben hogy érdemi választ adjak hogy mit tennék akkor, plusz valószínűleg itt a többség egyből rávágná hogy lázadna de ez a valóságban már másképp nézne ki, elég csak azokra a nőkre gondolni akiket terrorban tart otthon a férjük, ők se tesznek semmit a félelem miatt pedig ott egy "lázadásnak" messze nem lenne akkora súlya mint a rabszolgáknál.

2018. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Azért a munkakörülményekről nem esett szó. :)
2018. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mindig attól függ ez, hogy lát-e egyáltalán más lehetőséget valaki. Nem mindegy, hogy beleszületik valaki, vagy elvették a szabadságát. Én olyan vagyok aki azért szokta mondani a magáét ha úgy érzi sértve vannak a jogai, de ezt nem lehet összehasonlítani azzal a rabszolgasággal ahol kb. bármit elkövethettek az ellen aki lázadozni mert. Most félhetsz attól, hogy kirúgnak, hogy lecsúszol egy számodra kényelmes szint alá. Akkoriban meg viccből megkínozhatták előtted a családod mielőtt felkötöttek.
2018. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

fellázadnánk.

jól vezetek taktikai csoportokat viszont kevés a fizikumom ha közelharc lenne.

2018. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom születésem óta úgy neveltek volna, hogy alsóbbrendű ember vagyok, mint akiket szolgálok, szóval nem látnék benne semmi kivetnivalót és szolgálnám őket.

Bár ha nagyon rosszul bánnának velem, lehet, más lenne a véleményem, de nem valószínű, hogy fel mernék lázadni ellenük.

2018. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Cserélnèk helyet a fogvatartóimmal.
2018. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha màr szolgarab lennèk,akkor semmi èrtelme nem lenne az èletemnek,mert csak szenvedès,kín az èlet.

Megölnèm azokat akik kegyetenül bàntak velem ès magammal is vègeznèk.

2018. júl. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én gyárban dolgozok és rabszolgának érzem magam. Nem tudok mit tenni ellene.
2018. júl. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!