Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországi karrier helyett...

Magyarországi karrier helyett külföldi munkaszerződés?

Figyelt kérdés

Több multicéget is kipróbáltam, a probléma mindegyiknél hasonló,a spórolás.


Magyar viszonylatban nagyon jó, amit keresek, viszont feljebb már nem megy.Jelenleg is váltanék, de nincs hova, mindegyik helyen ugyanannyit fizetnek, mint most vagy max bruttó 20 ezerrel többet, ezért nem érdemes váltani, mert itt meg a vállalati kultúra jó, máshol meg lehet rosszabb.



Vezetői pozícióba is akartak rakni, de nem vállaltam el.Miért is?

2 hónapig élvezed a juttatásokat, meg a nagyobb felelősséget, de aztán rájössz,hogy stresszes.Láttam vezetőket kiégni és felmondani, a mostani helyemen is.Ezeknél a leányvállalatoknál az a probléma, hogy minden ,de főleg a fizetéseken spórolnak.A vezetőknek üti a fejét az anyavállalat,hogy miért csúsznak a projektek, miért nincs kész....stb.A vezető meg nem tud több pénzt fizetni, mert minden pénz a külföldi anyavállalathoz meg és az csepegtet a leányvállalatnak, a vezető azt sem tudja megcsinálni,hogy a kilépés előtt álló kollégának megtolja a fizetését.

A külföldi menedzsment teljesen elefántcsonttoronyban él, nincsenek tisztában a magyar munkaerőpiaccal.


Ettől a cégtől már sokan mentek külföldre, ugyanazt csinálják, mint itt.Mivel itt, naponta idegennyelven kell beszélned, jól belejössz.



Én is ilyesmin spekulálok, mennyivel jobb lenne egy német munkaszerződés.


Ami miatt jó, az például a több jog,szakszervezetek.

A magyar köztudatban az él,hogy a szakszervezetek főleg a gyári munkásokért vannak.Németországban a mi anyavállalatunknál,ahol szinte csak diplomások dolgoznak, ott is van és elég erős.


2018. júl. 13. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megy a nyelv is, akkor én a helyedben kimennék külföldre. Nekem is tervben van Ausztria.
2018. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A volt német multi cégemnél senkit nem vettek fel a magyarok közül az anyavállalathoz, még sok évet bizonyított , minden németnél jól benyalt kolléganőt sem, inkább hagyták felmondani...
2018. júl. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#


Több cégnek is ugyanaz a profilja, mint amelyiknél dolgozom.Úgy gondoltam, oda fogok pályázni.


Az, amit írsz az itt megvan, nehéz átkerülni a leányvállalattól az anyavállalathoz.

2018. júl. 14. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:

“Magyarországi karrier helyett“


A kérdésben már benne is van a válasz :D

Hogy lehetne már magyarországon karriert építeni?

Ahol sokféle kultúra, többek között az üzleti kultúra is hiányzik, számomra a karrier szó valami többet jelöl, egy olyan minőséget, aminek ebben az országban egy ponton túl végeszakad.

Jól keresni persze lehet, és sokáig van feljebb, de ha fejlődni szeretnél, akkor külföld.

2018. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!