Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ezen eset után?

Mit tegyek ezen eset után?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, akivel együtt dolgozunk egy angol gyárban. Jórészt mi vagyunk csak magyarok, egymásra vagyunk utalva itt idegenben és mondhatni barátok vagyunk. Egy a műszakunk, közösen pihenünk a szünetekben a kantinban. Ha valamelyikünk megszorul, segítünk egymáson.

Múlt kedden megvettem álmaim autóját, egy fekete Jaguar XF-t. Ez még itteni mértékkel is luxuskocsinak számít, hosszú évekig gyűjtöttem a pénzt, hogy megvehessem. Sajnos a fekete szín hamar porosodik, azonnal meglátszik rajta. Ma műszak után mentünk a parkolóba és megjegyeztem, hogy poros a kocsi és majd le kell mosatnom. Erre a kollégám odalépett a kocsihoz és egy vigyorgó fejet rajzolt a porba az ujjával a motorháztetőre. Azt hittem, elájulok, amikor porral rajzolt a vadonatúj kocsira. Majd elkezdett vigyorogni, hogy ha meglátszik, akkor újrafényezteti a kocsit. Köpni-nyelni nem tudtam ekkora végtelen parasztság láttán. Mit tegyek? Legszívesebben soha többé nem nézném embernek, olyan mérges vagyok rá. Sajnos szerdán újra találkoznom kell vele, de most úgy érzem, hogy többé nekem nem barátom. Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet? Csak konstruktív javaslatot várok, ami tényleg segítene megoldani ezt a helyzetet.



2018. júl. 15. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy óvod a kocsidat, amiért éveken át dolgoztál. Nekem is van kocsim, igaz, nem jaguár, de óvom, védem stb.

Ám, gondolj bele: tényleg nagy kárt tett a kocsidban? Érdemes ezért így felfortyannod? Tudom, hogy a száraz por bedörzsölése a lakkozásba nem tesz jót, viszont ez a vigyori pofa annyira káros volt neki???

Mosolyogva megkérdezném tőle, hogy máskor ezt ugye, nem teszi meg? Nekem sem tetszene, de nem "fordítanám föl" wemiatt a világot.

2018. júl. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy direkt meg akarta rongálni, csak jó poénnak tarthatta a dolgot. Ennyiért szerintem kár lenne felrúgni a barátságotokat. Ezen összevesztetek? Vagy csak némán benyelted a dolgot? Mert ha nem volt ebből vita, akkor nincs "helyzet" sem, amit kezelni kéne, egyszerűen csak viselkedj vele továbbra is barátként. Ha meg úgy érzed, hogy azért tette, hogy felbosszantson vele, akkor nyugodtan megbeszélheted vele a dolgot (normális hangnemben megkérdezhezed, miért csinálta).
2018. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ha a portól félted, akkor az útra se mennél ki vele, mert a kavicsfelverődés, az angliai állandó eső, víz (üregvédő, alvázvédőzés stb) is árt a kocsinak...


A kocsi van érted, vagy te a kocsiért?

Amúgy az, hogy valaki nem értékel valamit, nem csak itt jön elő, akármennyire is vigyázok én is a kocsimra, de ha a parkolóban rámvágják az ajtót, mit tegyek?

Elállok a legmesszib részre?


Sajnos, amíg az emberek nem tudják milyen áldozatot jelentett valami, nem is értékelik. (ez leginkább mások holmijára vonatkozik)

2018. júl. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én autób/zi vagyok, de még én azt mondom, hogy ez túlzás.

Ennyitől semmi baja nem lesz a kocsinak. Egy viccel el kell ütni, hogy akkor fizesse ő a mosást és meglátjuk kell-e fényezni, vagy valami hasonló, és kész.

2018. júl. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!