Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégák szinte minden nap az...

Kollégák szinte minden nap az öltözékemet dicsérik. Hogyan lehet őket leállítani?

Figyelt kérdés

Irodai dolgozókról van szó, illetve a főnökömről. Bármit veszek fel, amit még nem láttak, azonnal elkezdik dicsérni, van, hogy egy nap többször is. Eleinte azt hittem, hogy csak új vagyok és próbálnak kedveskedni, de több, mint fél év alatt ugyanaz a helyzet. Már ott tartok, hogy új, esetleg tényleg csinosabb ruhát, amit a korábbi munkahelyemen bátran hordtam, azt itt nem merem felvenni. A legdurvább eset eddig az volt, amikor egy sima rövidebb ujjú ingben mentem és egész nap azt kellett hallgatnom, hogy milyen csinos, majd délután 5-en ott termettek a semmiből, és elkezdték tapizni, hogy húú de jó anyaga van (pedig valójában még csak nem is új volt, hanem egy 3 éves ing). Ma egy sima fekete rövid ujjú felső és egy szimpla szoknya volt rajtam (hétvégén vettem, mostanában törekszem a legegyszerűbb ruhákat megvenni, amit utána bátorkodom elmenni a munkahelyemre, abban bízva, hogy nem keltek feltűnést). Ezzel szemben mikor meglátott a főnököm elkezdett áradozni, hogy jaj de csinosan öltöztem fel ma, stb. Egyszerűen megköszöntem, hátha ezzel lezárjuk a témát, ám utána elkezdett kérdezősködni, hogy délután megyek-e valahova, hogy így kiöltöztem???!!!? Nem is értem a dolgot, egy teljesen hétköznapi ruha volt rajtam.

Ez ellen lehet valamit tenni? Agyamra mennek.


2018. júl. 16. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Ok, te egy szép nő vagy? Mert akkor egy használt krumplis-zsákban is mehetsz, akkor is dicsérni fognak.
2018. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nőkről van egyébként szó, idősebbek nálam (10-20 évvel). Azt furcsállom a leginkább, hogy a korábbi munkahelyemen is persze volt, hogy alkalomadtán megdicsértek, de akkor tényleg szép/jó ruha volt rajtam. Itt viszont szinte törvényszerű, hogyha olyan ruhában megyek, amit még nem láttak vagy rég láttak rajtam, akkor megdicsérik, sőt előfordul, hogy akkor is, ha már volt rajtam a munkahelyen.

Persze jól esik az embernek a dicséret, de hogy ilyen gyakran, az már kicsit idegesítő. Egyik nap is előkaptam még anyukámtól kapott több éves felsőmet és agyon dicsérték, pedig semmi extra nem volt benne tényleg.

2018. júl. 16. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Szép és csinos lehetsz, nyilván azért dicsérnek.
2018. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Feltűnő a külsőd, és nekik ez tetszik. Ez a jobbik eset, mert máshol az ilyet szétszedik. Szerintem ne foglalkozz ezzel annyit. ilyenek az embnerek. Idegesítő, de ártalmatlan.
2019. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!