Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokaknak miért nincsen igényük...

Sokaknak miért nincsen igényük a jobb munkára, a fejlődésre, a tanulásra, és hogy értelmes munkát vegezzenek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem, hogy hogy nyugodhat bele manapság bárki is a semmiféle tudást nem igénylő munkák végzésére. Gondolok itt pl bolti eladókra, gyári munkasokra. Persze nem lehet mindenki egyetemet vegzett, de nem értem, hogy sok embernek miért nincsen igénye a tanulásra, fejlődésre, saját maga képzésére, hogy értsen is valamihez, és ne csak azért kapjon pénzt, mert van két keze meg két lába.
2018. júl. 17. 01:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%
Én például azért érem be a semmiféle tudást nem igénylő munkával, mert úgy érzem nincs meg a kellő eszem mondjuk egy egyetemhez. Így meg nem sok értelme lenne jelentkeznem mert csak szenvedés lenne és tudom jól, hogy úgy se menne. Bár, ez rossz hozzáállás, nem így kéne felfognom, de ez van sajnos.
2018. júl. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
58%
Szerinted az értelmiségi réteg miből élne ha nem lenne aki megcsinálja a kétkezi munkát is? Ezért nem kell lenézni őket, egyébként egyre kevesebben vannak mert már a legtöbben olyan melót akarnak ahol a lehető legkevesebb munkával megúszhatják ezért jár az emberek többsége egyetemre csak.
2018. júl. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
24%

Kèrdező,te nagyon buta vagy!

Mi a vègzettsèged?

Csak megsúgom,hogy pont a diplomàs embereknek büdös a fizikai munka.

Ès mi közöd hozzà,hogy

Sokaknak miért nincsen igényük a jobb munkára, a fejlődésre, a tanulásra, és hogy értelmes munkát vegezzenek?

2018. júl. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
80%
Én értem mire célzol kérdező, de tényleg abba gondolj bele, ha pl nem lennének kukások és takarítók, mert mindenkinek olyan munkája lenne, amihez diploma kell és szellemi munka, nem fizikai, akkor azokat ki végezné el? Nem kell leszólni senkit, sok ember akar változtatni, de nem tud, és nem csak a pénz miatt, de pl. kor is sokat számít, ma már alig vesznek fel sok helyre, ha 40-en felül vagy, és maradnak az olyan munkák, mint pl. a takarítás. Nekem pedig nem egy ismerősöm van, aki bolti eladó akart lenni tinédzser kora óta. Lehet neked ez hihetetlen, de van ilyen is.
2018. júl. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit el vagy tévedve a valóságot illetően kedves kérdező, ezt már most látom. :D
2018. júl. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
52%

Engem is érdekelne a válasz. Nem azokra gondolok (és szerintem a Kérdező sem), akik valamilyen oknál fogva rákényszerülnek az egyszerű, ingerszegény munka végzésére, hanem azokra, akikben még a késztetés sem volt meg soha arra, hogy kihozzák magukból a lehető legtöbbet.

"Szerinted az értelmiségi réteg miből élne ha nem lenne aki megcsinálja a kétkezi munkát is?"

Magyarul szerinted aki pl. takarít, az merő önfeláldozásból teszi, hogy más embereket megóvva az alantas munkától járulhasson hozzá a társadalom hatékony működéséhez? Netalán a hivatásaként éli meg? Csak mert engem hiába akarnának elküldeni árufeltöltőnek (mondván, hogy "de hát rájuk is nagy szükség van"), nem hatna meg, ugyanúgy folytatnám a tanulást.

2018. júl. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
81%
Az van hogy nem mindenkit a munkája határoz meg. Lehet hogy elmegy gyári munkásnak mert nem akar éhenhalni mondjuk de eközben a szabadidejében és a hobbijaiban teljesedik ki.
2018. júl. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
66%

Azért,mert a fejlődés,új dolgok mind kihívás és stressz.

Sokan jobban szeretik az állandóságot.


Szerinted egy bolti eladó,aki 10-20 éve az,hogy birkózna meg egy új kihívással?

Megszokta,hogy minden nap ugyanolyan,ami unalmas is lehet,de legalább biztos.


Nem babra megy a játék,hanem az életünk a tét.

2018. júl. 17. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%
Részben megértem a kérdezőt. Gondoljatok azokra az alacsony végzettségű, tudást nem igénylő munkát végző emberekre, akik közben nyivákolnak és hőzöngenek, hogy milyen rosszul élnek, bezzeg másnak milyen jól megy, meg ilyenek, tenni viszont egy fikarcnyi lépést nem hajlandóak életük jobbá tétele érdekében. A beszédtémáik is kimerülnek olyanokban, mint a dugás-punci, berúgás, szappanoperák, meg hogy mit főznek majd otthon. Ezeknél komolyan nem értem, hogy miért jó ilyen primitív, proli szinten megragadni, sőt mi több, lenézni és gúnyolni azokat, akik képzik magukat.
2018. júl. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
25%
Miért fáj az neked ha valaki bolot eladó, gyárimunkás stb?! Irigylem, hogy ennyi szabadidőd van ilyesmin gondolkodni ;)
2018. júl. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!