Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új kolléganőm, aki 2 hete...

Új kolléganőm, aki 2 hete egyben az új szomszédom is lett, valamiért a fejébe vette a főnökömmel együtt, hogy jöhetnénk együtt dolgozni és nem kellene az új kolleginának külön útiköltségtérítést fizetnie. Kötelességem lenne?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja dolgozik nálunk és 2 hete szó szerint a szüleim szomszédságába eső házat vették meg (elég nagy meglepetés is volt, amikor megláttuk itt egymást). Én sofőr vagyok, ő irodista. A probléma ott kezdődik, hogy én máshol lakom a saját lakásomban, de heti 2-3 napot pedig szüleimnél vagyok az ő szomszédságában.

Felvetette az ötletet, hogy akkor velem fog járni dolgozni, meg sokkal egyszerűbb neki, mint buszozni, meg mivel én kocsival járok nem lenne megerőltető dolog ha felvenném reggel és délután is együtt jönnénk haza.

Persze természetesen a tudomására adtam, hogy nekem ez nem igazán fér bele, mert egyrészt én nem vagyok itt egész héten, másrészt ha itt is vagyok, vannak elintézni valóim munka előtt és után is, harmadrészt pedig nem szeretek kapkodni, sokszor nem érek be időben sem, nem fogom senki kedvéért átszervezni a napomat, pláne hogy nem szimpatikus a lányka egyáltalán, így a társaságára sem vágyom.

Tegnap szóvá tette a főnök előtt, hogy mi szomszédok vagyunk és én nem vagyok hajlandó őt reggelente felvenni illetve hazavinni, majd még én voltam érte lecseszve, hogy miért nem vagyok erre képes, nem telik semmibe ez nekem és igenis kötelességem segíteni a kollégámnak, úgyhogy innentől kezdve legyek szíves felvenni őt. Elmondtam a véleményem a főnöknek, illetve azt, hogy én nem ott lakom, nekem máshol van saját lakásom, de erre ő csak azzal jött, hogy nem leszünk így jóban, nem kell hazudozni, kitalálni mindenfélét, nem érdeklik a kifogások. Természetesen itt elgurult a gyógyszer és finoman fogalmazva a jó édes anyjába elküldtem a górét.


Lényegében csak a véleményetekre lennék kíváncsi,illetve ti mit reagáltatok volna, ha valaki hasonló esettel állítana oda a főnökötök elé és keverné a guanót?


Hozzá teszem Budapestiek vagyunk, tehát a BKV adott, ami egyébként csak 12 km. a munkahelyünktől.


2018. júl. 21. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem kötelezhet erre, a főnököd ne rajtad spórolja meg az útiköltséget.

Nevetséges ilyenre kötelezni, fenyegetni, pláne azok után, hogy csak párszor vagy a szüleidnél.


A főnököd nem egy bölcs ember, vagy bele esett ebbe a lányba.


Mondanám, hogy rakd le a kocsid egy pár hétre, de sofőr vagy, úgyhogy hamar kiderülne, hogy jó az autód.


Nincs autója a lánynak? Kérd meg furikázzon Ő be téged. :)

2018. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kétszer késnék kb 40-45 percet, dugó volt. Lehetőleg -25 foknál.
2018. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy reagálnék esetedben, mert nő is vagyok és nagyon más gondolkodású ember, mint a kkolléganőd, vagy akár a főnököd. Soha nem erőltetném rá magam másra ilyen szinten, meg akkor sem, ha egy iranyból megyünk a munkahelyre, teljesen jogos a felháborodásod. A magyarázkodás is felesleges (dolgod van előtte-utána), mert ha csak annyi az ok, hogy szeretsz a saját gondolataiddal lenni ütközben, már tiszteletben tartandó. Ráadásul sehol nem láttam még munkaszerződésben, vagy munkaköri leírásban, hogy kötelességed utaztatni a veled egy helyen lakókat.
2018. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet erre a főnököd.Ha emiatt hátrányba kerülsz,kezdj el másik helyet keresni.
2018. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ez a kamukérdező. Csak próbál más stílust felvenni.
2018. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Azért az szomorú, hogy eg ilyen nő miatt elúszhat egy normális munkahely. Mikor jön el az idő, amikor a főnök egy kóbor numera helyett az értelmes alkalmazottat választja?
2018. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos kamukerdezo, nalunk is volt ilyen potyaingazo, 5 percet kellett volna vezetnie. Persze mi osszefogtunk es nem hagytuk hogy velunk jarjon, mar 3-an haverokul ingaztunk.

A fonokseget meg az sem erdekelte na terdem maszol, csk erj oda, nem koteleztek egymas fuvarozasara.

2018. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7: Ez hihető is, hogy a kolléga kuncsorog. De az már nem, hogy a főnök akar rákötelezni valakit, hogy vigye meg hozza.
2018. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kamu kérdés??? Mi értelme lenne kamuból feltenni egy kérdést? Nem értem ezeket a kommenteket... Nálunk egész másként működik a munkahelyen a rendszer, és sajnos pont azért, mert ilyen tetű főnökünk van.
2018. júl. 21. 17:52
 10/11 anonim ***** válasza:

9: Több értelme is van:


1. Tesztelni az emberi hiszékenységet.

2. Teletrollkodni az oldalt, mert valamiért utálod.

3. Mentális betegség megnyilvánulása.

2018. júl. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!