Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Be vagyok jelentve, de nincs...

Vortrekker kérdése:

Be vagyok jelentve, de nincs munkaszerződésem. Már fél éve dolgozom itt, felelős beosztásban. A munkaszerződés hiányának milyen kockázatai lehetnek rám nézve?

Figyelt kérdés
Pár hónapig még érdeklődtem hogy mikor kapok, csak ígérgettek, már nem kérdezem. Milyen hátrányok érhetnek így? A cégnél sokan mások is vannak így. Építőipar.

2018. júl. 26. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy bevagy jelentve?
2018. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerzödés nélkül biztos nem vagy bejelentve!
2018. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pl. nincs tb-d, és FEKETÉN dolgozol :)


Úgy kapásból, 100%, hogy nem jelentettek be.

2018. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármikor egy tollvonással megszüntetheti a munkahelyedet, minden jogi következmény nélkül. Ugyan akkor meg ha baj van, és te bármit aláírsz, akkor téged vesznek elő.
2018. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legkésőbb a munkába állás után 30 nappal meg kellett volna kapnod a munkaszerződés rád eső példányát.


Szóval biztosan nem vagy bejelentve, csak áltatnak.


Hát, olyan hátrányod biztosan van már most, hogy miután van egy 45 napnál hosszabb munkaviszonyod, kapsz 45 nap passzív ellátást. Viszont a 46. naptól saját magadnak kell fizetned a tb-det. Ez jelenleg 7.320 ft/hó.


Ami még mindig jobb dolog, mintha valami baleset történne, és rád kennék, hogy "Idejött egy idegen, be sincs jelentve, kértük, hogy távozzon, mi nem alkalmaztuk sosem, ő vonható felelősségre a kialakult/fennálló helyzetért!".

2018. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi valaszokat!

A neten le lehet ellenorizni hogy biztositva vagyok e, megtettem, es ott azt irtak hogy ez rendben.

2018. júl. 26. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Még... :)
2018. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!