Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen ruhában illik állásinte...

Milyen ruhában illik állásinterjúra menni ebben a nagy melegben, közalkalmazotti állás esetén?

Figyelt kérdés
A napokban lesz az első állásinterjúm, viszont nem tudom, mit vegyek fel. Közalkalmazotti állásra pályázom (családsegítőbe). Én valami elegánsabbra gondoltam, ceruzaszoknya, ujjatlan blúz, csinosabb szandál. De nem tudom, ez megfelelő-e, sok tippet olvastam a témában és pl. azt írják, nem igazán illik nyitott lábbeliben, vagy ujjatlan felsőben menni... Viszont nagyon meleg van a héten, így is folyni fog rólam a víz, zárt cipőt én biztos nem veszek fel... Szóval szerintetek ez így megfelelő lenne, vagy valamin változtassak? 23/N

2018. júl. 31. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolok, milyen ruhában szoktak lenni a családsegítősök, bármiben mehetsz. Azért nagyon kihívó ne legyél, mert esetleg a külsődre való irigységből nem fognak felvenni.
2018. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ujjatlan blúz jó, ha elöl zártabb, nem nagy a kivágása. Szoknya legyen térdig érő.

Ebben az időben egy zsinórbikiniben is meleged lenne, úgyhogy ez a része mindegy, egy ideig el kell viselned a ruhákat. Szerintem ne szandálban menj, hanem körömcipőben, max az autóban átveszed, ha ez megoldható.

2018. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajna nincs sem autóm sem jogsim, úgyhogy tömegközlekedéssel megyek. :/ Ezért is lenne extrán kényelmetlen egy zártabb cipő... Átváltani meg nem igazán lehet hol, max az utcán, de az meg elég hülyén néz ki. :D
2018. júl. 31. 11:50
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen jó lesz a szandál, ne görcsölj! Ha a végzettséged megvan, valószínűleg felvesznek, mert ezekre az éhenhalós közalkalmazotti munkakörökre a kutya sem jelentkezik.
2018. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A szoknya ne legyen túl rövid, a blúz ne legyen kivágott mellben, a szandál pedig abszolút nem gáz. Csinos leszel!
2018. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, tökéletesen jó. Szerintem még túl is leszel öltözve.

Én legutóbb egy szűk fekete farmernadrágban meg egy fehér/világos színű hosszú ujjú blúzban mentem el állásinterjúra (tél volt), de rajtam kívül ilyen lila pulóveres meg barna melegítőnadrágos meg tornacipős emberkék voltak csak, szóval még én is túlságosan ki voltam öltözve, ahhoz képest, hogy aggódtam, hogy alul leszek öltözve. :D

Vagyon puccosan csak akkor kell kiöltözni, ha olyan beosztásba (magas) jelentkezel, de 23 évesen nyilván nem fogsz mondjuk egy nemzetközi bank főigazgatói pozíciójára pályázni... :D

2018. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
A közalkalmazotti fizetések általában a béka segge alatt vannak. Örüljenek, ha interjúra elmegy valaku, ne már azon fanyalogjanak, hogy miben van... 😅
2018. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Múltkor szakadt farmerben és sgyonmosott céglogos pólóban interjúztam (már elindultam, mikor szóltak, hogy menjek...mondtam, hogyha nem baj, hogy melósgöncben vagyok, akkor megyek)... felvettek...mérnöki állás
2018. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én személyzetis céghez mentem egyszer szandálban, mert nagyon meleg volt, és be is szóltak, hogy "Meleg van kint?" - de aztán elég hamar túltették magukat rajta.
2018. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!