Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri így kimmeni Svájcba,...

Megéri így kimmeni Svájcba, hátrahagyva az otthonom, barátnőm, eddigi életem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy nagyon komoly döntés előtt állok most.


Az a helyzet hogy megkerestek a Google-tol hogy szeretnék-e náluk dolgozni a Zürichben található irodájukban. Az interjúk nagy részén sikeresen átmentem. Még egy van hátra és ha az is sikerül akkor talán kapok ajánlatot és akkor kellene dönteni hogy elfogadom-e vagy sem.

Valahol úgy érzem, hogy hatalmas lépés lenne az informatikai karrieremben egy ekkora vállalatnál dolgozni,

és a fizetés is nagyon jó (CHF 133.500/év = 115.760 EUR/év = 37.204.852 Ft/ év)

ez havonta: 2.786.880 Ft bruttó fizetés


Ehhez hozzá jön hogy Zürich (Svájc egy nagyon drága város) és ugye ezért a fizetésért fel kell rúgnom teljesen az eddigi életem: itt kell hagynom a családom, barátokat és egyedül kellene kimennem egy teljesen idegen országba ahol eleinte nem lenne senkim és még a nyelvet sem beszélem, csak az angolt.


Esetleg itt a fórumon van olyan aki Svájcban, akár Zürichben él és meg tudná mondani hogy kb milyen összegből lehetne kényelmesen megélni és mennyit lehetne félrerakni havonta.


Igazából csak ezért mennék, a fizetésért, érdekes lenne egy másik országban élni és kihívás lenne számomra. Csak valahogy mégis nehéz meghoznom a döntést hogy elhagyjam az otthonom vagy sem, ki tudja nem érezném ott jól magam, de ezt előre nem tudhatom.



2018. aug. 5. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon komoly lehetőség. Én mindenképp mennék a helyedben. Svajc nem a vilag vége simán hazajöhetsz akar egy hétvégére is. Drága ország legalább 800 ezer elmegy a megélhetésre de még így is marad.
2018. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nettóban is szép összeg, de ami igazán kihagyhatatlanná teszi az ajnlatot, az a fejlődési lehetőség, plusz szépen fog mutatni az önéletrajzodban a Google, mint munkáltató. Én mennék.
2018. aug. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Van egy női youtubos, aki Zürichben él. A neve Life in Switzerland- Külföldiként külföldön. Tőle meg fogsz tudni pár hasznos dolgot, esetleg vedd fel vele a kapcsolatod. Nem akarok hülyeséget mondani, de nem kell elhagynod a barátnődet, mert ha megszerzed az állampolgárságod, akkor a barátnődnek is meglehet házasság alapján.

Mindenesetre én nagyon szurkolok neked! :)

2018. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

"Svájc egy nagyon drága város" Ezt azért kint ne mondd😂... Én ugyan csak most érettségiztem és őszintén szólva egy ilyen komoly embertől, mint te (gondolom nem portásként fogsz dolgozni) meg is lepődtem, hogy GYK-n kér tanácsot. Lényeg a lényeg: Én nem vagyok kivándorlás-párti. Én nem szeretnék kimenni ebből az országból, de erre az ajánlatra valószínűleg én is kimennék. 5 év alatt lesz százmilliód (direkt lefelé kerekítettem, mert egy részét fel is éled) és ha azt befekteted Magyarországon valószínűleg soha a büdös életbe nem kell dolgoznod.

Szóval sok sikert!

2018. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Biztos tudod majd élvezni a pénzed pl a barátnőd nélkül?

Jobb ember lennél, ha meg tudnád vhogy menteni a kapcsolatodat..

Gazdag meg úgysem alkalmazottként leszel, úgyhogy velem ettől még nem szállna el a ló..


Nyugodtan nyomkodja mindenki a pirosat, vissza akarok menni 57%-ra, de tényleg, légyszi..

2018. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ezen el se gondolkodnék, ha a barátom ilyen lehetőséget kapna. Mennék vele szállodát takarítani vagy mosogatni.
2018. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele hogy ez nagyon komoly lehetőség.


Rövid távon nézve nehéz lenne itt hagyni mindent, de hosszú távon gondolkodva még úgy is lehetne pénzt félre rakni hogy az ember megenged magának egy egy nyaralást stb. amire itthon kevesebb az esély.


Nem akarnám elhagyni a barátnőm emiatt, és azon lennék hogy ő is tudjon kijönni, csak nem tudom ő szeretne-e ott élni, és mivel még egyetemista pár évig nem tudna kijönni, max nyáron.


Nem feltétlenül meggazdagodni akarok mert igaza van az egyik válaszolónak hogy nem alkalmazottként fog meggazdagodni az ember.. csak minél jobb életkörülményeket biztosítani a magamnak és a családomnak.

Ha itthon maradok akkor meg kb ugyanazt csinálnám mint ott, kevesebb pénzért..

Tervezek saját vállalkozást,befektetni de még nincs amiből..

2018. aug. 5. 11:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj ki dolgozni
2018. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de akasztani való bolond vagy ,ha nem mész. Tudod mi lesz ,ha maradsz? Barátnőd dob 1-2 éven belül,te meg tökönszúrod magad ,hogy e miatt a nő miatt dobtál egy egy ilyen pénzes állást,karriert és svájci életet.De azt tanácsolom csinálj amit akarsz ,csak szóltam..
2018. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem 4 évig Zurichben, most San Franxisco mellett Palo toban tolom, szintén IT, de már saját cég. Buta vagy ha nem mesz ki, Zurich egy gyönyörű város, amennyiben Budapesten laksz minden hétvégére hazarepulhetsz, wizzaor 20ezerert repul oda - vissza. Lakás ami aránylag jobb 1500CHF, kaja es szórakozás szintén 1500-2000CHF. Amúgy mi rá a garancia, hogy örökké együtt maradtok a baratnoddel? Megbanod ha nem mesz
2018. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!