Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek után hogy menjek be...

Ezek után hogy menjek be dolgozni?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem. Egyelőre alkalmi munkában, havi 15 nap, napi 4 órában állapodtunk meg. Első napom csütörtökön volt, akkor a főnök ráírta egy cetlire, hogy melyik napokra leszek bejelentve. Legközelebb holnap kéne mennem, de ma az egyik kolléga írt nekem, hogy minden nap mennem kéne, pénteken is, és ma is vártak rám.

Teljesen azt hittem, hogy csak a bejelentett napokon kell bemennem. Most mit csináljak? Hogy menjek be így holnap?



2018. aug. 6. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"havi 15 nap, napi 4 órában" bejelent, de dolgozz minden nap netán napi 8 órát?

Mondok jobbat, ha nem laksz túl távol a határtól akkor keress normális külföldi munkahelyet.

2018. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Úgy, hogy közlöd a főnökkel, hogy vagy törvényesen bejelent minden napra, vagy felejtsen el. Munkavállaló vagy, nem pedig egy cseléd.

Igen, a munkavállalód itt durván törvényt sértett, te pedig véleményem szerint jól tetted, hogy ebben nem asszisztáltál neki.

2018. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mégis jól gondoltam, és csak a bejelentett napokon kéne bemennem egyébként?
2018. aug. 6. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele hogy te csak a bejelentett napokon mész be , ha nem egyezik bele hagyd ott. Nem vagy rabszolga.
2018. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő úgy gondolta, hogy minden nap menj be, csak nem minden napra vagy bejelentve. Én keresnék más helyet.
2018. aug. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nincs olyan, hogy bejelentett, meg be nem jelentett munkanap. Ő ezzel tekintélyes mértékű adót akarna csalni, mivel egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazna, de te dolgoznál minden nap. Még ha azokon a napokon is fizet, amikor nem vagy bejelentve, azokon a napokon ő feketén dolgoztatna téged.

Alapvető dolog, hogy dolgozni csak az köteles (sőt... elvileg csak annak szabad), aki a megadott munkakörben és munkaidőben be van jelentve.

Én már azért sem vállalnám így el, mert egy csalót nem fogok támogatni.

2018. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kolléga azt mondta, hogy amelyik nap nem vagyok bejelentve, és esetleg jönnek ellenőrizni, akkor le kell lépnem...
2018. aug. 6. 10:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én legfőképp a felmondásommal mennék be holnap,tuti nem hagynám magam kihasználni.
2018. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak felmondani mennék be.
2018. aug. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nav nal is tedd fel ezt a kerdest! Bizonyitekokat gyujts. Irasd le vele ezt az elkepzeleset.
2018. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!