Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sok embert hallottam már...

Sok embert hallottam már panaszkodni hogy nem fizetik ki őket időben vagy egyáltalán nem. Miért verik át a dolgozók nagy részét Magyarországon?

Figyelt kérdés
És miután otthagyja az ember a nem fizető munkahelyét,elmegy máshová és ott is átverik.Csöbörből vödörbe kerül.Így nem lehet megélni.
2018. aug. 12. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
max azt verik át aki hagyja magát... és messze nem olyan gyakori, csak nagy a hangja azoknak akik hagyták magukat/elég hülyék voltak.
2018. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De amikor odamész valahová dolgozni nem tudhatod hogy mi vár rád.Még egy olyan munkahelyen is érhet meglepetés amiről azt hallod hogy jó.Aztán kiderül hogy egy rakás sz*r
2018. aug. 12. 21:56
 3/15 anonim ***** válasza:

érdekes módon az én ismerősi körömben nem panaszkodnak ilyenekre. egyrészt mert tudni kell hogy hogy tájékozódj előre.. másrészt meg be tudod védeni magad ha van eszed.. harmadrészt meg a "nem pont olyan mint számítottam" még nem jelenti azt hogy átvertek...



de mér van olyan érzésem hogy sima gyári melókról van szó?

2018. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez általában miniatűr, kétes keretek között működő cégek/vállalkozások esetén fordul elő. A megoldás egy komolyabb, valamilyen múlttal rendelkező, legálisan működő céghez szerződni. Ki hallott már olyanról, hogy egy Samsung vagy OTP ne fizetett volna bért?
2018. aug. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Valamint tovább árnyalja a képet eddigi tapasztalataim szerint hogy legtöbbször azok nyekeregnek folyamatosan akik amúgy sem szeretnék dolgozni és mindig vmi kibúvót keresnek

Persze tisztelet a kivételnek.

2018. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az hogy néha késik valakinek a fizetése nem jelenti azt, hogy átverik.


Az állami szektorban is van néha olyan, hogy pár napot akár egy hetet kési a fizetés.


Sok kisvállalkozásnál is szokott olyan lenni, hogy pont nem úgy jön össze és pár napot késik a dolog.


Igen, ezek nem jó dolgok, de nem azt jelenti, hogy akárki akárkit is átakarna verni...

2018. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van csak nem mindenki kerülhet be a Samsunghoz vagy az OTP-hez.Sok ember dolgozik megbízhatatlan kis cégeknek.
2018. aug. 12. 22:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagyis nem utolsó hanem 4-es.
2018. aug. 12. 22:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Azokat verik át akik ellenszenvesek valami miatt , szerintem. Engem is nemegyszer, egyébként, konyhán, üzembe, boltba, eü-be.


Eü-be is odamentem egyszer kétszer háromszor valahova, nagy dög, teherautó az ember va..alaga alatt aki "interjúztat", jól megszedte magát, te meg csóri ember vagy, bizonyítványaid rendben vannak, aztán kiderül megrendezett interjúra mentél oda és belehazudott az arcokba simán, lazán.

Na a pénzekkel is így játszanak minden területen az emberek.

2018. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha munkaszerződés nélkül nem dolgozol egy percet sem akkor kicsi a valószinűsége annak, hogy nem fognak kifizetni. Aki az első munkanapod előtt nem adja és iratja alá a szerződésedet, az majdnem biztosan át fog vágni valahogyan. Ha nem szeretsz ingyen dolgozni, aztán meg bosszankodni, akkor feketén ne dolgozz egy percet se, a munkaszerződés egyfajta garancia arra, hogy fizetést kapsz, hogy befizetnek utánad minden járulékot, hogy szükség esetén orvoshoz mehetsz, mert van biztosításod.
2018. aug. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!