Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanárként dolgozom lassan már...

Tanárként dolgozom lassan már 17 éve. Nagyon szeretnék váltani, mert már az agyamra ment nagyon. Gondolkoztam kipróbálom magam külföldön. Vágjak bele Amerikába vagy Kanadába? Hogy kezdjek hozzá helyen az álláskereséshez?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 07:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Tanárként dolgoznál ott is? Vagy teljesen más munkahelyre mennél?
2018. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Azért mielőtt vakon belevágnál, tájékozódj!

A kerítés külföldön sincs kolbászból, ráadásul még a nyelvvel is akadhatnak nehézségeid.

A váltást természetesen meg tudom érteni, én is tanárként kezdtem.

2018. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

tudok olyanról aki ilyen nagy reményekkel ment ki külföldre

a vége az volt, hogy küldtek utána pénz, hogy haza tudjon jönni


mire szeretnél váltani??

2018. aug. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Na én ezeket a helyeket elsőre kilőném, mert nagyon nehéz bejutni. EU-n belül gondolkodnék elsősorban. Málta most nagy magyaros célpont lett. Angolul beszélnek, és a turizmus a fő célpont.
2018. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam az államokra vagy kanadára mert gyerekkori álmom volt oda mindig is kijutni és most 17 év tanároskodás után úgy érzem, hogy elég volt. Váltani kell. Ki mit tud javasolni?
2018. aug. 13. 12:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam az Államokban, 16 hónapot voltam kint. Részleteket nem írok, mert felesleges. Valaki azt írta, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, és ez nagyon így van. Álmodozni lehet, hogy milyen szép az élet az óceán másik oldalán, de ez a gyönyörűséges rózsaszín álom hamar szürke, zord valóság lesz. Ha mindenféleképpen külföldön akarsz dolgozni akkor próbálkozz a szomszédos országokban, ha valami nem jön össze vagy rosszul alakul a sorsod, akkor könnyebben haza tudsz jönni. Én nagy körültekintésre és óvatosságra intenék minden külföldre vágyót, mert többnyire keserű tapasztalatokkal és majdnem üres kézzel szoktak hazatérni a kalandot vagy jobb életet keresők.
2018. aug. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
" Ki mit tud javasolni?" - és beavatnál minket, hogy mihez értesz? Meg tudom érteni, hogy lemerültél a tanári munkában,de mégis... mit tanítottál, milyen nyelveket tudsz NAGYON JÓL - és mi érdekel? Mi szerettél volna lenni 2-3 éves korodban?
2018. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanárként ebbe a két országba kijutni szinte lehetetlen. Bár én is tanár vagyok, és Kanadában élek, de a férjem munkája révén jöttünk ki, egyedül nem ment volna. Én online, vállalkozóként tanítok nyelvet, persze nem angolt. Illetve van egy angoltanár ismerősöm, ő az USA-ban él, de a férje amerikai. Ő helyben is szerzett végzettséget, és egyetemen tanít. Azt tudom, hogy matek, fizika tanárokat ott is nagyon keresnek, de a magyar végzettséget nem hiszem, hogy elfogadják.
2018. aug. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Kanada, ha van normális munkád, akkor egy nagyszerű ország.
2018. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egy percig sem gondoltam ranárként dolgozni. Tanárságból köszönöm elég volt. Amúgy technikát és vizualitást tanítok, nyelvek közül középfok német meg cseh, anyanyelvi szinten az oroszt. Igaz ezekkel a nyelvekkel ott nem sokat lehet kezdeni
2018. aug. 13. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!